2019:MEGNYERTÜK A NYITÓMÉRKŐZÉST

A tavalyi volt a III. Székelyföld OTP Bank Kupa, most ezt idézzük fel.

OTP-KUPA: MEGNYERTÜK A NYITÓMÉRKŐZÉST

július 31, 2019

A házigazda FK Csíkszereda és a vajdasági TSC Topolya U17-es csapata játszotta szerda délután a III. Székelyföld OTP Bank Kupa nyitómérkőzését. Gól nélküli első félidő után a Kurucsai Milán által irányított együttesünk Barabás Marius révén szerezte meg a vezetést a 43. percben, majd a szünetben becserélt  Szabó Andor is eredményes volt, az FK Csíkszereda így 2–0 arányú sikerrel kezdte a nemzetközi labdarúgótornát.

A hatcsapatos ifjúsági kupa első találkozóját esőzés vezette fel, de a Márton Áron Főgimnázium mögött található műfüves pálya jó állapotban mutatkozott, és a rossz időjárás ellenére sokan kilátogattak a mérkőzésre. Az első félidőben Topolyának volt több veszélyes támadása és kapura lövése, de Karácsony Márk kapusnak csak egy alkalommal kellett védenie.

Az FK Csíkszereda játéka a félidő végére kezdett összeállni, a második játékrész elején pedig előnybe is kerültünk: Ketesdi Nimród lövését még hárította Nemanja Amidzic, de a visszapattanót Barabás Marius bevágta. A félidő elején bekapott gól megzavarta a topolyai csapatot, ezt pedig kihasználtuk Szabó Andor révén, aki egy jobb oldali beadásból duplázta meg a fórt az 56. percben. A hátralevő játékidőben jól védekeztünk, így kétgólos győzelemmel nyitottuk az OTP-kupát.

Következő ellenfelünk pénteken 19 órától Eszék (NK Osijek) lesz.

A szerdai játéknap második mérkőzésén 19 órától a Puskás Akadémia találkozik Dunaszerdahely csapatával.

III. Székelyföld OTP Bank Kupa
Első nap, A-csoport

FK Csíkszereda–TSC Topolya 2–0 (0–0)
gól: Barabás (43.), Szabó (56.)

FK Csíkszereda: Karácsony Márk – Veres Róbert, Szín Ferenc, Veregut Dániel, Hadnagy Tamás – Csala Róbert (Gergely Botond 61.), Balázs Norbert, Demeter Zsombor – Barabás Marius,  Csáki Dániel (Szabó Andor, a szünetben), Finna László (Ketesdi Nimród a szünetben). Vezetőedző: Kurucsai Milán.

TSC Topolya: Nemanja Amidzic – Dudás Lázár, Marko Dmitrovic, Balázs Márko, Todor Milinkovic – Milos Zekic, Dragan Boric, Miljan Krpic, Sava Mitic (Dejan Vukovic 52.) – Illés Dominik (Veljko Petric a szünetben), Aleksa Beskorovajni (Mario Krunc 52.). Vezetőedző: Volford Tibor.

Kurucsai Milán: „Nagyon örülök, hogy egységes csapatként tudtunk funkcionálni. Az első félidőben az ellenfélnek több veszélyes lehetősége is volt, a második félidőben viszont változott a játék képe, ami a góloknak is köszönhető. Azt gondolom, a második játékrész alapján megérdemelten győzött a csapat. Többen jó teljesítményt nyújtottak, további pozitívum, hogy nem kaptunk gólt, szervezetten védekeztünk egy jó fizukumú ellenféllel szemben. Másrészt erőnlétileg nem vagyunk még a toppon, ez azért érződött.”