A kapufák és a játékvezető átka

Utolsó percben lőtt góllal egyenlített ki az FC Szászhermány együttese Csíkszeredában.

A piros-feketék jól kezdték a találkozót és már a 4. percben helyzetbe kerültek, Pál ívelt labdáját Antal fejelte rá, de fölément. A folytatásban is az FK birtokolta többet a labdát és egy szögletet követően Pál fejese még kipattant ugyan, de Györgyi összeszedte a játékszert és egy cselt követően lövése a hosszú sarokban köt ki: 1-0!

Az első hermányi helyzetre a 15. percben került sor, Diego lövése kevéssel ugyan, de mellé ment. A 21. percben Fabio remekül indítja Györgyit, aki egyedül futhat kapura, de a megtolt labdát a kapus eléri. Négy perc múlva egy szögletet követően Csürös fejesét a gólvonalról rúgják ki a hermányi védők, majd egy perc múlva Antal csavart lövése a kapufán csattan!

A folytatásban előbb Eder, majd Magyari próbálkozik, de egyiküknek sem jön össze a gól. A 39. percben Fabio hibázik és miután elveszíti a labdát, Csürös szereli szabályosan az ellenfelet, de a játékvezető büntetőt fúj, pedig épp a hermányi játékos volt az, aki szabálytalankodott, hisz Csürös lábába rúgott. Az ajándék tizenegyest Minciuna értékesíti: 1-1.

Pár perc múlva Csüröst ütik le a hermányi tizenhatoson belül, földön marad, de a játékvezető nem fúj semmit. A félidő végén szabadrúgáshoz jut az FK és Györgyi a keresztlécet találja el!

Szünet után frissít az FK mestere, Pál helyett Jebarit küldi be. Az 56. percben Györgyi jobboldalról elvégzett szabadrúgását Mitra fejeli rá, ezúttal is a keresztlécen csattan a labda, ez már a harmadik kapufa ezen a mérkőzésen!

A 60. percben Györgyi remekül fut el a jobbszélen és beadását Magyari közelről a jobbfelsőbe rúgja: 2-1! A 64. percben Antal növelhetné az előnyt, de távoli lövése mellé megy. Négy perc múlva a Brassó megyeiek kerülnek helyzetbe, Somogyi viszont bravúrral hárít.

A 79. percben Jebari kerül gólhelyzetbe, de lövése megpattan egy hermányi védőn. A következő percekben beszorul az FK és az ellenfél folyamatosan rohamozza a csíki kaput. A 89. percben Majzik remekül lopja el a labdát a középvonalnál és hatalmas sprintbe kezd a jobboldalon, beadására érkezik Eder, de a tizenhatoson belül fellökik, tiszta tizenegyes, de a játékvezető ezúttal se fúj semmit!

A rendes játékidő utolsó percében megtörténik az, amire nem sokan számítottak, egy kis kavarodást követően kiegyenlít Szászhermány. A hosszabbításban megpróbál ismét előnyt kovácsolni az FK, de sajnos nem jön össze.

FK Csíkszereda - FC Szászhermány 2:2 (1:1) Gólszerzők: Györgyi (11.), Magyari (60.), illetve Minciună (büntetőből 39.), Mîndru (90.)

FK Csíkszereda: Somogyi - Majzik, Mitra, Csürös, Fabio, Veres, Eder (Berde 90.), Pál (Jebari 46.), Antal, Magyari (Nagy 78.), Györgyi (Bajkó 63.).

Valentin Suciu vezetőedző nyilatkozata:

"Úgy veszem észre, hogy a harmadosztályú bajnokság nem változik és bármi megtörténhet. A fiúk mindent megtettek a három pontért, de sajnos a játékvezetők nem engedték, hogy nyerjünk. Úgy, ahogy megadták a büntetőt az ellenfélnek, amit a játékvezető kitalált, mert nem volt szabálytalanság és ezt nemcsak én mondom, hanem mindenki, aki látta a felvételt, úgy például nekünk a két tiszta büntetőt nem adták meg! Mondhatom, hogy ilyet még nem éltem, hogy hazai pályán a bírók ennyire megtudjanak lopni. Szeretném kihangsúlyozni, nem ők veszítették el a mérkőzést, hanem mi veszítettük el, mert a kapufákból és a helyzeteinkből, jobban odafigyelünk és gólokat rúgunk, akkor nem lett volna mit csináljanak."

Fotó: Pinti Attila.