A legjobb helyezést érték el Debrecenben

Maradandót alkottak az FK kisfocisai: a 2005-ös korosztály első helyen végzett a hétvégi debreceni Karnevál Kupán. Az FK Csíkszereda összesen négy csapattal vett részt a tornán. Albu László edző csapata szerepelt a legjobban az idén 25. alkalommal megrendezett, Karnevál Kupa elnevezésű nemzetközi utánpótlás labdarúgó tornán. A döntőig hat meccset játszottak a csíki gyerekek: FK – Olasz Focisuli 2-1; FK – HTE 8-0; FK – Nyíregyházi Bozsik Akadémia 2-3; FK – Gyöngyösi FK 1-0; negyeddöntő: FK – Olasz Focisuli 0-0 (büntetőkkel 2-1); elődöntő: FK – Loki FK (Debrecen) 1-0. A döntőben a Diósgyőri VTK-val kerültek össze, a rendes játékidő után 2-2-re állt az eredmény, a büntetőkkel viszont már a csíkiak szerezték meg a serleget (2-1). A győztes csapat tagjai (a fotón): Becze Mátyás, Busuioc Krisztián, (mindkettő kapus), Tamás Bence, Kovács Erik, Chiriac Vlad, Ráduly Zsombor, Farkas Nándor, Cadar Eduard, Keresztes Tamás, Ureche Alex és Bărsan Róbert. A 2005-ös korosztályban összesen húsz csapat versenyzett. Negyedikek lettek A 2001/02-es korosztály (Ilyés Róbert csapata) a 4. helyen végzett. E korosztály meccsei: FK – Nyíradony 4- 0 (csíki gólszerzők: Casiadi Soma, Kurkó Edvárd, Méhes Endre, Corbu Marius); FK – Budapesti III. kerület 1-0; FK – Debreceni Sportiskola 1-1 (Incze Huba). Csoportelsőként jutottak tovább, ám onnantól kezdve már nem sikerült győzniük. További mérkőzéseik: FK – MTK Budapest 0-2; FK – Újpest 1-1 (Kurkó Edvárd); FK – Debreceni VSC 1-2 (Corbu Marius). További helyezések Az FK további két csapatának a helyezése: 2004-es korosztály (Kurkó Attila csapata): 6. hely; 2003-as korosztály (Kurkó Attila és Tamás Attila csapata): 7. hely. A jubileumi viadalon hét ország 120 csapata versengett egymással. A karnevál Kupán 13 korcsoportban hirdettek győztest. A szombat-vasárnapi nemzetközi utánpótlás labdarúgótornára 13 – köztük 2 női – korosztályban érkeztek a csapatok.