A vártnál gyengébb szereplés

Az FK Csíkszereda 2008-ban született, U7-es labdarúgói a negyedik hellyel tértek haza a hétvégi Brassói Indoor Kupáról. A vártnál viszont gyengébben szerepeltek a tornán két csapattal részt vevő U9-es, 2006-ban született gyerekek. A Bucsi Károly által felkészített U7-es csapat a negyedik hely mellett azzal is büszkélkedhetett, hogy Brügger Dánielt a torna legjobb játékosának választották. „Finom vegyesre sikeredett a hétvége” – ismerte el Incze Tibor, az FK Csíkszereda korosztályos csapatainak egyik edzője, akit – mint mondta – nem a helyezések, sokkal inkább a mutatott játék aggasztotta. U7: negyedik hely A 2008-ban születettek a torna elődöntőjéig meneteltek, ott viszont kikaptak, akárcsak a helyosztó meccsükön. A gyerekek öt csoportmeccset játszottak, ezek közül hármat megnyertek, egy alkalommal veszítettek, egyszer pedig döntetlent játszottak. A csoportmeccsek eredményei: AFC Székelyudvarhely 1 – FK 2-3; ACS Tâmpa Blue – FK 0-8; brăilai Stars – FK 0-6; FC Benta – FK 2-2; Foksányi Prosport Roșu – FK 0-6. A kisfocisok bejutottak a negyeddöntőbe, ahol a Kolozsvári Luceafărult 3-1-re verték. Az elődöntőben ismét ismerős csapat következett, a székelyudvarhelyiekkel találkoztak, tőlük nyolc gólt kaptak. Az elődöntő eredménye: AFC Székelyudvarhely 2 – FK 8-3. A helyosztóra már nem javult fel a gyerekek játéka, így a 3. helyért járó mérkőzésen kikaptak az FC Bentától (0-4). U9: gyenge szereplés Az FK Csíkszereda 2006-ban született labdarúgói két csapattal vettek részt a brassói tornán. A csoportmeccseik eredményei: FK1 – ACS Tâmpa White 0-0; FK2 – Tâmpa Blue 0-4; FK1 – Foksányi Prosport 0-2, FK2 – Sepsi OSK 2-2; FK1 – Sepsiszentgyörgyi Jövő 0-2; FK2 – Kolozsvári Luceafărul 0-8. A 17-20. helyekért játszhattak a csíkszeredaiak, eredmények: a 17-20. helyért: Barcarozsnyó – FK I. 0–8, FK II. – FK Ruse 3–0, FK II. – FK I. 0–2, FK II. – Rozsnyó 11–0, FK I. – Ruse 7–0. A kupa folytatódik A kupa folytatódik, február végén a csíkszeredai focisok U11-es (2004-ben születettek) és U12-es (2003-ban születettek) alakulatai fognak részt venni.