Alulmaradtak a döntőben

A Székelykeresztúri Egyesülés nyerte a 2016-os labdarúgó Románia-kupa Hargita megyei szakaszának döntőjét: az Egyesülés és az FK Csíkszereda II. csapata közötti találkozó tizenegyesekkel dőlt el.

A szombati, székelykeresztúri találkozón az első félidő végén a csíkiak 2–1-re vezettek, de a rendes játékidő 3–3-as döntetlennel zárult, így következett a 2x15 perces hosszabbítás. Ennek legfontosabb mozzanata a 120. percben történt, amikor a csíkiak kapusát szabálytalan szerelés miatt kiállították. Helyére a 18 éves Burus Bernát érkezett, aki bravúrral mutatkozott be a felnőtt csapatban: kivédte a 17 méterről megítélt szabadrúgást. Mivel a hosszabbításban már nem esett gól, ezért a büntetőpárbaj következett, ezt a keresztúriak nyerték 4:2–re.

Eredmény: Székelykeresztúri Egyesülés – FK Csíkszereda II. csapata 3-3, büntetőkkel 4-2. A csíkiak mindhárom, rendes játékidőben szerzett találatát Fodor Tamás jegyzi (36., 45. és 56.).

Fotó: Sinka-Király Levente