Az ország legjobbjai között!

Negyedik helyen végzett az FK Csíkszereda U10-es csapata a Gheorghe Ola kupa döntő tornáján, ahova az ország legjobb nyolc csapata jutott be.

Incze Tibor együttese előbb 8-2-re legyőzte a házigazda Resicabányát, majd szoros mérkőzésen 4-2 arányban alulmaradt a Kolozsvári Luceafărrel szemben. Miután, Resicabánya sem tudta megállítani a kolozsváriakat, így csapatunk második helyen jutott tovább csoportjából. A kisdöntőben a hírhedt Hagi Akadémia volt az ellenfél, amely ellen egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet a csíki csapat, sőt perceken át sikerült beszorítani a konstancaiakat a saját térfelükre. A vége előtt hét perccel még 1-1-et mutatott az eredményjelző és az FK már két kapufát is rúgott, a fiúk becsülettel küzdöttek, de a Hagi Akadémia kihasználta helyzeteit és 4-1-re nyerte a kisdöntőt. Csíkszereda sok év után nemcsak, hogy bejutott a döntő tornára, de majdnem dobogós lett, le a kalappal fiúk!

Eredmények:

Resicabányai VSK – FK Csíkszereda 2:8 Gólszerzők: Brügger 2, Kozma 2, Szép2, Mihály, Puskás. FK Csíkszereda – Luceafãr Kolozsvár 2:4 Gólszerzők: Kozma és Szigyártó. Kisdöntő: Hagi Akadémia - FK Csíkszereda 4:1 Gólszerző: Kozma Krisztián. Döntő:  Luceafãr Kolozsvár - LPS Vaslui 3:1 25593172_1691029700959159_17147909_o FK Csíkszereda U10: Anton Dávid, Balázs B.Máté, Brügger Dániel, Kozma Krisztián, Miklós Előd, Mihály Bence, Máté Márton, Pál Mátyás, Puskás Raris, Szabó Tamás, Szép Dávid, Szígyártó Ádám, Balázs Szabó Soma. 25592915_1691029900959139_1549969940_o Incze Tibor edző értékelője:

"Úgy érzem becsülettel helytálltunk, a két elvesztett mérkőzésen sem játszottunk alárendelt szerepet, sőt labdabirtoklásban jobbak is voltunk. Sorsdöntő volt 1-2 nagy egyéni hiba a védelemben, viszont ami elgondolkodtató, az a rossz helyzetkihasználásunk. Szépen kidolgozott helyzetek egész sora maradt ki, a Kolozsvár ellen 2-1-nél két kapufát is rúgtunk. Az eredménytől függetlenül nagyon büszke vagyok a srácokra, az érmek helyett kárpotlásul kaptuk a jelenlévő szakemberek elismerését és a nagyszámú közönség tapsát. Szerintem méltóan képviseltük a klub színeket és az erdélyi focit."

A torna legjobb játékosának Brügger Dánielt választották! Gratulálunk! 25673111_1691029937625802_1509500972_o A Gheorghe Ola torna végső rangsora: 1. Kolozsvári Luceafãr 2. LPS Vaslui 3. Hagi Akadémia 4. FK Csíkszereda 5. ACS Danut Coman  6. Resicabányai VSK 7. Hidro Ramnicu Valcea 8. Ilie Oana