A hosszabbításban egyenlítettünk

A tavaly még feljutásért küzdő Szászhermány otthonába látogatott a 24. fordulóban az FK Csíkszereda harmadosztályú csapata.

A szép időnek köszönhetően a szászhermányi stadion lelátója megtelt, így több mint 200 ember előtt lépett pályára a két csapat.

DSC_1319

A találkozót a hazaiak kezdték jobban és már a 3. percben egy szögletet követően Paraschiv fejesével magukhoz ragadták a vezetést: 1-0. A gól után nem sokkal egy Magyari - Jebari összjátékot követően Eder lőhet kapura, de lövését a kapus hárítani tudta. A 19. percben Kilyén fut el szélen és beadását Magyari fejeli rá, de a hermányiak kapusa bravúrosan kivédi. Jön is a gyors ellentámadás, védőink lemaradnak és mire feleszmélnek, három támadóval találják magukat szemben, de szerencsénk van, előbb Kilyén rúgja ki egy méterre a gólvonaltól, majd Horvát ment nagyot.

DSC_1308

A 23. percben egy jobboldali beadást követően Eder gólt fejel ugyan, de a játékvezető lest ítél, marad a hermányi egy gólos vezetés. A folytatásban majdnem tíz perc telik el, mire végre csíki helyzetet látunk, Fabio távoli lövését azonban a kapus magabiztosan fogja.

DSC_1310

A 38. percben Györgyi lábában benne volt a gól, de középpályásunk lövését kiüti a kapus és a kipattanót már nem tudja rálőni, mert két hermányi is odaér. Szünet után kettős cserével próbálkozik a csíkiak vezetőedzője és érezhetően nagyobb lendülettel fociznak a piros-feketék. Különösen Antal játéka biztató, aki hatalmas lendülettel focizik és a 48. percben kiharcol egy szabadrúgást, amelyet Györgyi jól csavar rá, de a kapus ismét résen van. Az 54. percben összejön az egyenlítés, egy szögletet követően Mitra fejese a kapuban köt ki: 1-1!

DSC_1313

A gól után a hermányiak magabiztosabb játékra váltanak és emiatt a csíki támadások rendre elhalnak. Egy adott pillanatban ismét Mitrához kerül a labda, aki betör a tizenhatosba és remekül passzol Jebarinak, aki megpróbálja kapura rúgni, de lövése erőtlennek tűnik és a kapus könnyedén védi. Két perc múlva egy gyors hermányi ellentámadásra nem figyel az FK védelme és Prejmerean egy az egyben a kapussal, nem hibázik: 2-1. A hátrány miatt kapkodóvá válik az FK játéka, előbb Kilyén próbálkozik, de lövését kitolja a kapus, a labda Györgyihez pattan, aki a büntetőpontról rálövi, a barcasági hálóőr azonban ezt is védeni tudja. A hosszabbítás előtt még Jebari lábában is benne volt a gól, de nem jött össze. A 93. percben viszont Ilyést a tizenhatos előtt felrúgják és a szabadrúgást Majzik végzi el, aki egy gyönyörű góllal kiegyenlít és beállítja a végeredményt.

FC Szászhermány - FK Csíkszereda 2:2 (1:0)

Gólszerzők: Mitra Szilárd (54.) és Majzik Adrián (93.).

FK Csíkszereda: Horvát – Lőrincz, Mitra, Kilyén, Solymosy, Fabio (Majzik 84.), Eder (Ilyés 62.), Jebari, Györgyi, Magyari (Antal 46.), Bajkó (Hodgyai, 46.).

Bálint László György vezetőedző nyilatkozata:

"Úgy vélem, hogy én hibáztam a legnagyobbat, mert nem sikerült meggyőzni a fiúkat arról, hogy a bajnokság nem ért véget azzal, hogy legyőztük Bákót! Ez sajnos a mai nap meglátszott, mert nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, egy szögletből kaptunk gólt és utána minden sokkal nehezebb lett. Nem tudom megérteni, miért tud ekkora különbség lenni a játékunkban egy bákói meccs után, mert amit ma láttunk Szászhermányban, az nem az FK Csíkszereda volt. Próbáltam frissíteni a cserékkel a csapatot és például Antal Barna vagy Majzik Adrián is nagyon jól szállt be a játékba, gyönyörű gólt rúgott, de Hodgyai László sajnos egy hülyeségből összeszedett egy sárgát és emiatt szombaton nem játszhat. Nagyon értékes két pontot veszítettünk, de még egyszer hangsúlyozom én vagyok a legnagyobb hibás ebben a történetben és remélem szombaton a szurkolóink előtt megtudjuk mutatni a másik arcunkat is. A Galaci Otelul ellen fontos meccs lesz és, hogyha nem nyerünk, akkor biztos, hogy oda a feljutás."