Bajkó góljai döntöttek!

A Botosani megyei Darabani otthonában lépett pályára a harmadosztály 14. fordulójában az FK Csíkszereda.

A találkozó 25 perces késéssel kezdődött, mert a házigazdák nem tudták időben biztosítani az orvosi ellátást. Bálint László György csapata egy nehéz talajú pályán harcolt a pontokért és ahhoz képest, hogy jól kezdte a találkozót és első perctől uralta a játékot, egy védelmi hibát követően a 32. percben hátrányba került.

A gól azonban nem zavarta meg a csíki csapatot és még a félidő vége előtt a 40. percben egy szögletet követően Bajkó fejesével sikerült kiegyenlíteni: 1-1!

[caption id="attachment_8942" align="aligncenter" width="643"]Fotó: darabaneni.ro/ Fotó: darabaneni.ro/[/caption]

Szünet után az FK érezhetően agresszívebb volt és több helyzetet is kidolgozott. A 60. percben a szélső hátvédunk Lakatos lendült támadásba és laposan ívelt labdáját a hazaiak kapusa csak kiütni tudta, de a kipattanóra érkezett is Bajkó és duplájával az FK átvette a vezetést: 1-2!

A folytatásban Dărăbani tíz emberrel marad, hisz Adelin Arăpaşu megkapja második sárgalapját is. Innentől kezdve a csíkiak biztonságos futballra rendezkedtek be és nem hagyták érvényesülni az ellenfelet. Összességében véve megérdemelt a csíki győzelem és ezt a házigazdák is elismerték, gratuláltak.

ACS Sănătatea Darabani – FK Csíkszereda 1:2 (1:1)

Gólszerző: Bajkó Barna (40. és 60.)

FK Csíkszereda: Horvát Adrián – Csiszer Balázs, Benkő-Bíró Norbert, Csürös Attila, Lakatos Miklós (Csíki Norbert 73.), Cătălin Savin, Bartók István (Pál Kristóf 31.), Eder Gonzáles, Soufiane Jebari (Jakab Róbert 81.), Györgyi Arthur, Bajkó Barna (Hodgyai László 90.).

Bálint László György vezetőedző nyilatkozata:

„Annak ellenére, hogy az ellenfél első kapurarúgásából gólt kaptunk, mi voltunk a jobb csapat ezen a mérkőzésen. Uraltuk a játékot és a csapat jól reagált a gól után, elégedett vagyok a hozzáállással és a csapatszellemmel is. Nagyon fontos győzelem ez, mert olyan pályán nyertünk, ahol korábban az Aerostar és az Otelul is csak döntetlent ért el. Gratulálok a csapatnak!”

14. fordulót követően az FK Csíkszereda továbbra is a negyedik a tabellán, de hátránya mindössze egy pont a listavezetővel szemben!