Csak a nagyok nyertek

Egyhetes szünetet követően folytatódtak az országos ifjúsági labdarúgó-bajnokság küzdelmei. Az FK Csíkszereda korosztályos együttesei a Szászrégeni Lucian Blaga vendégei voltak. Előzetesen győzelmet vártak el mindkét együttestől, hiszen a hazai csapat gyengébben volt rangsorolva. Ez viszont nem jött össze. Az U18-as csapat az első félidőben – a felnőtt csapatot is erősítő – Czimbalmos Zalán révén vezetést szerzett, amely egyben a győztes találatot is jelentette. Az U16-osok az első félidőben még 1–1-es döntetlenre álltak, ám a második félidőben nem jött ki a lépés és végül egygólos vereséget szenvedtek. Az elkövetkezendő napokban nem lesz megállás. Szombaton a 28. forduló keretében Brassói Brasovia érkezik, majd hétfőn pótolják a 25. fordulóból elmaradt Sepsiszentgyörgyi OSK elleni idegenbeli páros találkozót. És hogy a jóból ne legyen elég jövő szerdán hétközi fordulót is rendeznek, amikor a Marosvásárhelyi ASA látogat Csíkszeredába. Jövő hétvégén pedig a Szecselevárosi Precizia ellen záródik a bajnoki alapszakasz. U18-as korosztály, 27. forduló Szászrégeni Lucian Blaga – FK Csíkszereda 0–1 (0–1) Gól: Czimbalmos Zalán. U16-os korosztály, 27. forduló Szászrégeni Lucian Blaga – FK Csíkszereda 2–1 (1–1) Gól: Kénesi Béla.