Döntetlen Bákóban

Az öt hónapja veretlen Bákói Aerostar otthonában lépett pályára az FK Csíkszereda harmadosztályú csapata.

A 20. fordulóban a csíkiak úgy utaztak Bákóba, hogy pontokkal, vagy ponttal kell hazatérni, ha a lista élén szeretnének maradni. Lengyel Roland vezetőedző a következő felállásban kezdett: Nagy Barna - Țepeș Andrei, Csonka Bonifác, Lőrincz József, Vizi Tamás, Cătălin Savin, Ilyés Róbert, Soufiane Jebari, Tamás Nándor, Györgyi Arthur, Bajkó Barna.

DSC_0351

A mérkőzés végeredménye már az első félidőben eldőlt. Az FK Csíkszereda a 20. percben megszerezte a vezetést, miután Andrei Țepeș a 16-os széléről elvégezett szabadrúgását követően a labdát Lőrincz József a kapuba fejelte (0–1). Egy percre rá jött a házigazda repülőgépgyári együttes válasza és egy szép támadás végén egyenlített (1–1). A folytatásban számos gólhelyzetet alakított ki az FK, volt többek közt egy kapufa és egy kezezés is a tizenhatoson belül, de a bíró nem látta, vagy nem akarta meglátni, így a büntető elmaradt. Ezzel a döntetlennel az FK Csíkszeredát pontszámban utolérte a Miroslava, így mindkét csapat 41 pontos. Következik egy hétközi forduló, amikor az FK hazai pályán a Sporting Liești együttesét fogadja.

DSC_0349

Lengyel Roland vezetőedző:

"Jó időben jó pályán játszottuk a mérkőzést. Szinte az egész 90 percet mi irányítottuk. Ellenfelünk kivárásra és ellentámadásokkal próbálkozott. Két valamire való helyzetet dolgozott ki rajtunk, a probléma az volt, hogy az egyikből gólt kaptunk. A 20. percben mi szereztünk vezetést, majd rá 1 percre ellenfelünk egalizált is. A csapat mindent megtett hogy elvigyük mind a 3 pontot, de vagy a kapufa, vagy egy rossz döntés a kapu előtt, vagy az ellenfél keze megakadályozott bennünket a gólszerzésben. Ez az 1 pont akkor fog sokat érni, ha az elkövetkező két mérkőzésünket megnyerjük. Holnap átbeszéljük a történteket, de utána már a szerdai Liesti elleni mérkőzésre koncentrálunk."

Bákói Aerostar–FK Csíkszereda 1–1 (1–1)

Gólszerzők: Cătălin Oanea (21. perc), illetve Lőrincz József (20.).

FK Csíkszereda: Nagy Barna – Andrei Țepeș, Csonka Bonifác, Lőrincz József, Vizi Tamás, Cătălin Savin, Ilyés Róbert (Majzik Adrián, a 60. perctől), Soufiane Jebari (Lukács Zsombor, 80.), Tamás Nándor (Szabó Géza, 87.), Györgyi Arthur (Nagy Nándor, 70.), Bajkó Barna.