Döntőt ér a Puskás győzelme

Folytatódott a nagy meleg az I. Székelyföld OTP Bank kupa harmadik napján, ahol az utolsó csoportmérkőzések zajlottak.

Az A csoportban a Puskás Akadémia a Dunaszerdahellyel mérkőzött, a tét a döntőbejutás volt. A felcsútiak jól kezdték a mérkőzést és fokozatosan átvették az irányítást. A 12. percben a vezetést is megszerezhetták volna, mert Kalmár Benedek fejese becsapta a DAC kapusát és a labda a hálóban landol, de a játékvezető lest ítél! Három perc múlva már újabb helyzet a Puskás Akadémiának, gyors ellentámadásból a balszélen elfutó Horváth Kevint nem tudja megállítani a DAC védője, jól helyezett lövését a kapus sem tudja védeni: 1-0!

TNK_3203_m

19. percben a DAC egyik védője egy kavarodást követően rosszul passzol és Kalmár Benedekhez kerül a labda, aki elfekteti a kapust és a jobb alsóba lő: 2-0. A folytatásban is a Puskás Akadémia akarata érvényesül, a 35. percben Horváth Kevin fut el a labdával a balszélen, nem tudják megállítani, gyönyörűen íveli be Kalmár Benedeknek, aki nem hibázik: 3-0!

TNK_3244_m

Szünet után ott folytatják, ahol abbahagyták, a 49. percben újabb Kalmár gól: 4:0! A DAC nem találja az ellenszert, próbálkoznak, de nem hatásos. A 78. percben szabadrúgást kap a Puskás Akadémia, Posztobányi végzi el, középre lövi a kapus fölé, és a hálóőr hibázik, beállítja a végeredményt: 5-0. A Puskás Akadémia bejutott a torna döntőjébe!

Puskás Akadémia - FC DAC 5:0

Gólszerzők: Horváth Kevin, Kalmár Benedek (3), Posztobányi Krisztián.

A csoport: P       Gy     D       V       Rg     Kg 1.PFLA                 4       1       1       -        5       0 2.FTC                   4       1       1       -        3       1 3.DAC                  0       -        -        2       1       8