Edzőmeccs könnyű ellenféllel

5–0-ás győzelmet aratott az FK Csíkszereda szombaton. A fiuk a szintén 3. ligás Bákói Aerostarral egyeztettek egy felkészülési találkozót, ám az ellenfél végül nem jött el, maga helyett második számú csapatát küldte.

A Gloria Zemeș gárda a bákói negyedik ligában játszik, az osztálykülönbség meg is látszott a szombati csíkszeredai találkozón.

Eredmény: FK Csíkszereda – Gloria Zemeș 5–0 (3–0). A gólszerzők: Bajkó Barna (2 találat), Györgyi Arthur, Alin Pădurariu és Kovács Botond.

Az FK kezdőcsapata: Laurențiu Husar, Majzik Adrián, Lőrincz József, Székely Ervin, Czimbalmos Zalán, Ilyés Róbert, Csűrös Attila, Györgyi Arthur, Alin Pădurariu, Kovács Botond, Bajkó Barna. A második félidőben játszott még: Dávid Norbert, Claudiu Gâlia, Tankó Előd, Octavian Moldovan, Pataki Zalán és Szöllősi Márton.

Hét találkozó eddig

Az FK Csíkszereda idén összesen hét felkészülési találkozót játszott: korábban a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSC és a Brassói FC csapatától 2–0-ás, a Tatrangi FC-től és az Arad megyei Borossebesi Național FC együttesétől pedig 2–1-es vereséget szenvedett. Ezt követően pedig a Szászrégeni Lendületet 4–0-ra, a Székelyudvarhelyi FC-t pedig 5–0-ra győzte le.

A tervek szerint az FK pénteken és szombaton újabb felkészülési meccseket játszik, a szintén 3. ligás Szászhermányi FC és a Székelyudvarhelyi FC fog Csíkszeredába látogatni.