Egy győzelem és egy vereség

Már hangol a Románia kupára az FK Csíkszereda U17-es elit csapata. Dusinszki Zoltán és Incze Tibor együttese Székelyudvarhelyen lépett pályára, ahol egy gólgazdag mérkőzésen 5-2 arányban győzött.

FC Székelyudvarhely U17 - FK Csíkszereda U17: 2-5 (2-2)

Gólszerzők: Méhes Endre,Tóásó Roland, Berkeczi Csongor, Bara Levente(2)

FK Csíkszereda U17: Incze - Marucza, Becze, Márton, Bakó - Máthis, Zsombori, Tankó - Antal, Tóásó, Méhes. Játszott még: Bencze, Berkeczi, Bara, Barta, Borbély, Balázs.

Dusinszki Zoltán vezetőedző mérkőzés utáni nyilatkozata:

"Az első játékrészben azokat a játékosokat próbáltam ki, akik kevesebb lehetőséget kaptak a magyarországi edzőtáborban. Sajnos a játékunk nem volt meggyőző, nagyon sok technikai hibával játszottunk. A védősor nem működött jól és az ellenfél könnyen helyzetbe tudott kerülni. Kétszer is megszereztük a vezetést, de rendre kiegyenlítettek. A második játékrészben 6 cserét eszközöltem és feljavult a játékunk, rendre hoztuk össze a helyzeteket és sikerült megnyernünk a mérkőzést 5-2-re. Itt már csak egy csapat volt a pályán, az ellenfél egy kicsit elfogyott, ezért egy olyan második félidőt játszottunk, ahol a felállt ellenféllel szemben kellett támadást építeni és helyzeteket kialakítani. A következő két hétben gyorsítunk az edzéseken, mert még mindig nem látom azt a tüzet a srácokban, ami egy bajnoki rajt előtt szükséges. Reméljük, hogy a március 11. kupameccsen már az őszi formánkat megközelítjük és sikeresen tudjuk venni a Románia Kupa negyeddöntőt!"

U19-es csapatunk Kézdivásárhely felnőtt együttese ellen lépett pályára és annak ellenére, hogy a szünetben még 2-0-ra vezettünk, a háromszékiek fordítani tudtak és nyertek.

[caption id="attachment_7004" align="aligncenter" width="595"]Fotó: Szép Zoltán Fotó: Szép Zoltán[/caption] FK Csíkszereda U19 - Kézdivásárhelyi KSE: 2-3 (2-0) Gólszerzők: Tamás Nándor, Csifó. FK Csíkszereda U19: Molnár, Urbán, Jakab, Kovács, Puika, Solymosi, Balázsi, Silion, Tamás Zsolt, Csifó, Tamás Nándor. Játszott még: Szabó, Dobos, Nagy, Bara. Széchenyi Márton vezetőedző értékelője:

"Az első félidőben koncentráltan és eredményesen fociztunk, a 2-0-ás eredmény önmagáért beszél. A védelem munkája nagyon tetszett, jól működtünk hátul. A szünet után ismét sikerült ziccereket kidolgozni, ám azok kimaradtak és ez sajnos fordulópontnak bizonyult, hiszen mi kaptuk a gólokat és a tartalékjátékosok közül Szabó kivételével nem sokat tudtak hozzátenni a csapat játékához, így vereség lett a vége. Bosszantó, hogy egy könnyedén megnyerhető mérkőzést így el tudunk rontani."