Egy győzelem és egy vereség

Megszerezte szezonbeli 19. győzelmét az országos ifjúsági labdarúgó-bajnokságban az FK Csíkszereda U17-es korosztályú csapata, az U19-es alakulat viszont hazai pályán vereséget szenvedett.

A szokásos szombati időpont helyett szokatlan napon, csütörtökön fogadta moldvai ellenfelét az FK Csíkszereda két ifjúsági alakulata.

Újabb győzelem

Az U17-es csapat, Dusinszki Zoltán edző alakulata már korábban bebiztosította bajnoki első helyét, így tét nélkül léphetett pályára az FC Botoșani ellen. A fiuk nem hagyták alább, ezúttal is győztesen hagyták el a pályát. A meccs szünetében még szoros volt az eredmény, mindössze egy találatot jegyeztek: Solymosy Lehel parádés bombagólt rúgott mintegy 25 méterről. A második félidőben a vendégcsapat már mondhatni feladta a meccset, gyakorlatilag nem lépték át saját térfelüket. Az FK még szerzett két gólt, kialakítva a 3-0-ás végeredményt.

Eredmény és gólszerzők: FK Csíkszereda U17 – FC Botoșani U17 3-0; a gólszerzők: Solymosy Lehel, Bara László, és Barta Norbert.

Kikaptak a nagyok

Burus Csaba edző U19-es csapat a félidőben még vezetett, ám a találkozó végére a fiuk elfáradtak, és 2-3 arányban kikaptak. Az U19-es alakulat tizenhárom játékossal játszotta végig a bajnokságot, így nem csoda, ha a bajnokság végére kiütközött a fáradtság.

Eredmény: FK Csíkszereda U19 – FC Botoșani U19 2–3 (1–0). A csíki gólszerzők: Nagy Norbert, és Csifó István.

Az FK Csíkszereda ifjúsági csapatainak még egy mérkőzésük maradt hátra a bajnokságból, május 21-én a Bákói LPS-hez látogatnak.