Egy pontot ért a huszáros hajrá

Remek hajrával, egy ponttal tért haza a CSM Pascani otthonából az FK Csíkszereda harmadik ligás labdarúgócsapata, amely a mérkőzés utolsó perceiben tudott egyenlíteni. Az inkább küzdelmes, mint látványos mérkőzést mindkét csapat tíz-tíz emberrel fejezte be. A 7. fordulóban a másodosztályba vágyó Petrotub Roman érkezik Csíkszeredába. Pontokért utazott pénteken a CSM Pascani otthonába az FK Csíkszereda labdarúgócsapata a harmadik liga hatodik fordulójában. Azt már az összecsapás előtt lehetett tudni, hogy nem lesz egyszerű feladat, hiszen a hazai csapat egy masszív középcsapat, amely hazai pályán mindenki dolgát nagyon megtudja nehezíteni. Ez ezúttal is így volt. A találkozó a vártaknak megfelelően kezdődött. A harc inkább a középpályán folyt, ahol minden labdáért kőkeményen meg kellett küzdeni. Az első helyzet a csíki csapat nevéhez fűzúdött, de Kovács István fejese végül nem jelentett gondot. A félidő második felében a hazaiak váltak aktívabbá, résen kellett legyenek a csíki védők és Husar is kapuban. Utóbbi pedig egy alkalommal nagyot is kellett mentsen. A játékrész hosszabbításában viszont jött az elkerülhetetlen. Egy jobboldali beadásra jól érkezett a csereként beálló Viorică és megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A térfélcserét követően nem változott a játék képe egészen az 55. percig. Ekkor Atămăseaigi megkapta második sárga lapját Majzik buktatásáért. Az emberfórban játszó csíki csapat pedig beszorította ellenfelét saját térfelére. A hazaiak viszont jól állták a sarat, masszívan védekeztek, így a vendég lehetőségek sem úgy jöttek, ahogyan azt az Ilyés Róbert-Albu László edzőpáros elképzelte. A legnagyobbat a 70. percben jegyezhettük, amikor Gliga léc alá tartó szabadrúgását, az első ligát – Ceahlaul és Astra – is megjárt, Miron hatalmas bravúrral kitolta. A 83. percben úgy nézett ki eldől a mérkőzés miután Gliga is megkapta második sárga céduláját. Nem így történt. A hajrában egy előredobott labdát remekül tartott meg Szőcs a tizenhatoson belül, majd tálalt Gergely Tibor elé, aki kilőtte a hosszú alsó sarkat, a maroknyi csíki szurkoló legnagyobb örömére. Az izgalmak viszont nem fejeződtek be. Az utolsó percekben egy szabdarúgást követően Husar kellett nagyot mentsen. A labda a válláról esett a felső hálóra. Maradt az 1–1 amellyel mindkét csapat megelégedhet, bár Ilyés Róbert edző elmondása szerint, ha az egyenlítő találat hamarabb jött volna, akkor nemcsak egy ponttal térhettek volna haza az FK játékosai. De az egy pontnak is nagyon örvend. III. Liga, 6. forduló, I-es csoport CSM Pașcani – FK Csíkszereda 1–1 (1–0) Gólszerzők: Viorică (45+2), illetve Gergely Tibor (89.). Játékvezetők: Ignat Ionuț (Suceava), Aruşoaie Ovidiu (Piatra Neamţ), Roman Andrei Alexandru (Târgu Neamţ). Megfigyelők: Ștefănuți Claudiu (Beszterce), Varodin Dumitru (Piatra Neamţ). CSM Pascani: Miron – Chelariu, Olărîta, Giurgiuveanu, Corman, Atămăseaigi, Nuțescu, Lipovanu, Botezatu, Agrigoroaei, Nemțanu. Cserék: Măcuța, Viorica, Toader, Irimia, Bursuc, Humă, Cojor. Edző: Adi Câmpeanu. FK Csíkszereda: Husar – Majzik, Lőrincz, Székely, Kicsi (Gliga, 46.), Gál (Szőcs, 83.), Csűrös, Tankó (Gergely, 65.), Kiss, Kovács (Fodor, 55.), Bajkó. Edzők: Ilyés Róbert és Albu László. A forduló további eredményei Papolci FC – Bákói Aerostar 1–1, Sporting Lieşti – Zágoni FC 2–1, Bucovina Rădăuţi – Cetatea Târgu Neamţ 0–0, Bucovina Pojorâta – Sepsiszentgyörgyi OSK 3–0, Ştiinţa Miroslava – Petrotub Roman 2–1. A Ceahlăul II Piatra Neamţ szabadnapos volt.