Egy sima, egy nehéz

Teljesítették az elvárásokat az FK Csíkszereda U18-as és U16-os csapatai, azaz mindkét csapat megszerezte a három pontot a Bákói LPS ellen a román országos ifjúsági bajnokság 19. fordulójában. Az U18-as csapat simán hozta a meccset, míg az U16-nál is így nézett ki, de szoros lett a vége. Harminc percig volt izgalmas az FK Csíkszereda – Bákói LPS összecsapás az U18-as korosztályban. Addig kiegyenlített összecsapást láthatott a közönség, amely időszakban azonban a hazai csapatnak volt több helyzete. A folytatásban egyértelművé vált, hogy ki a jobb. A félidőig három alkalommal mattolták a csíki csapat játékosai a vendég védelmet. A térfélcserét követően a különbség tovább nőtt és végül 6–1-es hazai siker született. Az U16-nál szintén úgy nézett ki, hogy sima lesz a találkozó. A mérkőzés első felében az FK hamar háromgólos előnyre tett szert. A tetemes előny megnyugtatta a csapatot. Ezt a vendégek köszönték szépen és elkezdték a felzárkózást. A szünetig egy gólt sikerült is szerezniük. A második félidő alig kezdődött el és egyre jöttek fel bákóiak és harciasságukkal igyekeztek átvenni a játék irányítását. Lendületük a mérkőzés hajrájában tört meg, amikor tíz emberrel maradtak. Ezt a lehetőséget pedig a csíki csapat ki is használta és egy újabb góllal lezárták a mérkőzést. A következő fordulóban, vasárnap, az FK csapata a Petrolul Ploiesti vendégei lesznek. Az U16-os csapat eldöntheti sorsát, ami a csoportból való továbbjutást illeti. U18 FK Csíkszereda – Bákói LPS 6–1 (3–0) Gólszerzők: Fodor Tamás 2, Tankó Levente, Csűrös Attila, Kecseti László, Modra Lehel. U16 FK Csíkszereda – Bákói LPS 4–2 (3–1) Gól: Antal Hunor, Kurkó Márk, Alb Paul, Galea Claudiu.