Elemzés

Elemzés

Liga 2. XVI. forduló. 2021. február 20. 11 óra:

FK Csíkszereda – Resicabányai CSM 2:0 (2:0). Csíkszeredai stadion. Hozzávetőleg 250 néző. (ebből mintegy 180 a kerítésen kívül). Vezette: Omuț Marius (Szatmárnémeti), Oldalvonali segéd játékvezető: Szabó Gerő (Kolozsvár) és Timár Ovidiu (Nagyvárad). Tartalék játékvezető: Mavriche Sergiu (Bákó).

Gólszerzők: 20. Marvin Schieb (2) és 14. Kelemen Dávid (31)

FK Csíkszereda: 1. Rybánsky – 8. Takács, 14. Kelemen, 3. Apró, 22. Bor – 13. Csürös – 10. Bauza (a 73. perctől 15. Mészáros), 24. Casiadi (a 88. perctől 11. Botorok), 11. Jebari (a 88. perctől 6. Savin), 20. Schieb (a 90. perctől 7. Pintér) – 26. Bara.

Vezetőedző: Suciu Valentin.

Sárga lapok: 24. Casiadi (68) és 10. Bauza (73).

Resicabányai CSM: 12. Cobrea – 14. Acka (a 67. perctől 4. Szijj), 5. Dudea (csk.), 6. Sălcianu, 3. Sima – 8. Breșneni (a 67. perctől 9. Visnakovs)– 22. Nini Popescu (a 46. perctől 11. Dulca), 15. Boboc, 20. Chera (a 67. perctől 28. Ad. Ilie), 7. Laurențiu Buș – 21. Astafei (a 78. perctől 13. Matiș).

Vezetőedző: Alin Minteuan.

Sárga lap: Dudea (29), 15. Boboc (37) és 14. Acka (59).

A „tavasz” első mérkőzésén villámrajtot vett csapatunk. Már az első támadásunk góllá érett. 84 másodpercet követően Jebari beadását Schieb varázsolta vérbeli középcsatárokat idéző módon a jobb felsőbe. Hátrányban, Resicabányának volt sürgősebb, de a mérkőzés első félórájának kulcsszereplői a belső védőink voltak: Boboc gólba tartó lövésénél Apró mentett (23. perc), a túloldalon pedig Casiadi beadását Kelemen remek fejese a bal felsőbe terelte (31. perc). A folytatásban Rybánsky gondoskodott az izgalmakról. Előbb Laurențiu Bușt takarította el büntetőt érően, majd a gólvonalon ugrándozva megbabonázta a tizenegyest a felső lécre küldő Astafeit. A második félidőben voltak ugyan villanások, de az FK Csíkszereda kapuja nem forgott igazán veszélyben. A szemfüles játék és a jó védekezés ezúttal magabiztos győzelmet eredményezett. A második liga pontvadászatában nyolc mérkőzés óta veretlen csapatunk, legutóbbi öt bajnoki összecsapásán 13 pontot szerzett és ezzel a mezőnyből a legeredményesebb.

Kulcspillanatok:

2. perc: A hazai csapat a kezdést követően azonnal támadásba lendül. Többpasszos építkezés után, Jebari a tizenhatos bal sarka tájékáról a kapu előterében feltűnő Schieb irányába emel, a címzett a két resicabányai belső védő között mellel megszelídíti a játékszert és ballal a jobb felsőbe bombázza. A gólszerző azonnal a kispadhoz rohan és a 18-as mezt lobogtatva kíván jobbulást a sérült Salvatore Marronenek. (1:0)

23. perc: Buș jobb oldali lapos beadását, Nini Popescu lekészítését követően Boboc 15 méterről jobbal küldi kapura, Rybánsky verve van, de a jobb sarok irányába tartó labdát, a gólvonal előtt álló Apró kivágja.

31. perc: Jobb oldali szögletrúgást követően, a labda Jebari közvetítésével a bal oldalra kihúzódó Casiadihoz kerül, aki azonnal visszaküldi a tizenegyespont tájékára. A sarokrúgáshoz felfejlődő Kelemen emelkedik legmagasabbra és 14 méterről elegánsan a bal felső sarokba bólint (2:0).

35. perc: Resicabánya nem adja fel, Boboc remek indításából Laurențiu Buș Rybánsky könnyelműségét kihasználva, büntetőt harcol ki. Astafei áll a labda mögé, de lövése a felső lécen csattan, a visszapattanót némi kavarodás után Takács az oldalvonalon kívül vágja.

42. perc: Oda vissza-játék. Előbb Rybánsky fogja vetődve Boboc bal kapufa felé tartó próbálkozását, majd Cobrea tolja bravúrosan szögletre, Jebari 20 méterről a bal felső sarok irányába küldött löketét.

Az FK legjobbjai:

11. JEBARI Soufiane             3. APRÓ Claudiu                   14. KELEMEN Dávid

Valódi játékmesterhez méltóan, az alaphangot leütő gyors gólnál, Schiebet tankönyvbe illő beadással hozta helyzetbe, a második találatnál a gólpasszt adó Casiadit ő játszotta meg, ráadásként két kapura lövéssel is veszélyeztetett.Az előnye tudatában a védekezésre összpontosító csapatunk sarokpontjaként a 23. percben biztos góltól mentette meg csapatát. Megnyert párharcok tekintetében 82 százalékkal csapata legjobbja volt.Szokásos biztonságot sugárzó játékát, ezúttal tetszetős találattal koronázta meg. Remekbe szabott góljáért a hivatásos középcsatárok is megirigyelhetik. Amúgy a szokásos játékát hozta, átadásainak 90%-a ért célba.

Öt legjobb a pályán: 1. Jebari (FK, +32,7%), 2. Apró (FK, +30,8%), 3. Kelemen (FK, +24,2%), 4. Schieb (FK, +17,5%), 5. L. Buș (Resicabányai CSM, +15,2%).