Elfogytunk a végére

Nem tört meg a jég a Petrolul ellen sem, sorozatban idei harmadik vereségünket könyvelhettük el.

Vendéghelyzettel kezdődött a második liga 24. fordulójának zárómérkőzése. A kék-sárgák Meza Colli révén korán megszerezhették volna a vezetést, de a plojestiek játékosa mintegy hat méterről a kapu mellé fejelte a labdát, nem sokkal később Roige is helyzetbe került, de lövése fölé szállt.

A mieink első komolyabb támadása góllal fejeződött be, a 19. percben az argentin Bauza pontos beadásából, fiatal akadémistánk Casiadi-Bakó Soma fejjel talált be: 1-0. Nem sokkal később a dél-amerikai játékos növelhette volna az előnyt, de lövése fölé szállt. Szünet előtt Pintér lesérült, helyét Erdei veszi át.

A második félidőt határozottabban kezdték a vendégek és Saim révén többször is próbára tették Gyenge Szilárdot. Kapusunk többször is remekül védett, de a 77. percben Saim fejesét kiejtette a fiatal hálóőr és a lecsorgó labdát Arnăutu a kapuba kotorta: 1-1.

A piros-feketék a folytatásban sem tudtak veszélyeztetni és öt perc múlva egy szerencsétlen találattal át is vették a vezetést a sárga-kék "farkasok". Palmes rosszul ért bele egy beadásba és a labda megviccelte kapusunkat is, aki fölött átszállt a játékszer és a kapuban kötött ki: 1-2.

A maradék tíz percben komolyabb helyzetet már nem tudtak kidolgozni játékosaink, így a végére elfogytunk. Az FK Csíkszereda visszacsúszott a 17. kieső helyre, mivel közvetlen ellenfelei közül a Concordia Chiajna és a Resicabánya is nyerni tudott ebben a fordulóban.

FK Csíkszereda - FC Petrolul Ploiesti 1:2 (1:0)

Gólszerzők: Casiadi (19.) illetve Arnăutu (77.), öngól (82.).

FK Csíkszereda: Gyenge – Majzik, Palmeș, Intzidis, Marrone – Veres – Pintér (42 Erdei), Casiadi (74 Csürös), Pál, Schieb (79 Magyari) – Bauza.