Elitliga U15 | Győzelem a megyei rangadón

Négy fordulót követően is 100 százalékos U15-ös Elitligás csapatunk. Fazakas Tibor tanítványai szombaton délelőtt a megyei rivális Székelyudvarhelyi FC ellen arattak hazai pályán kétgólos sikert.

Egy héttel a Gyergyószentmiklósi Jövő fölött aratott fölényes győzelmet követően ismét hazai pályán szerepeltek 15 éven aluli fiatal tehetségeink az Elitliga 4. fordulójában. Ezúttal is megyei rivális, a Székelyudvarhelyi FC érkezett a Márton Áron Gimnázium mögötti műfüves pályára.

Az első játékrész egyetlen találatot hozott, bő fél óra elteltével Sajgó Kristóf szerezte meg csapatunk számára a vezetést (1–0). A pihenőt követően a 64. percig háromgólos előnyt építettünk fel Antal Hunor duplájával. A SzFC erejéből csupán a szépítésre futotta a 69. percben.

Csapatunk négy mérkőzésen elért négy győzelmével továbbra is vezeti az U16-os Elitliga 2. csoportját. Fazakas Tibor fiai legközelebb november 13-án Sepsiszentgyörgyön szerepelnek.

Elitliga U15, 2. csoport, alapszakasz 4. forduló
FK Csíkszereda – Székelyudvarhelyi FC 3–1 (1–0)

Csíkszereda, Márton Áron Gimnázium műfű
Vezette: Fodor József, asszisztensek: Tifán Attila és Szécsi Csaba (mindhárman Székelyudvarhely)
Gólszerzők: Sajgó Kristóf (32.), Antal Hunor (51. és 64.), ill. Benedek Bence (69.)
FK Csíkszereda: Antonucci Michele – Iosif Cristian, Halász Balázs, Kertész Márk, Kozma Krisztián (Prezsmer Viktor, 65.), Sajgó Kristóf, Nyitra Szabolcs (Antal Hunor, 55.), Brugger Dániel, Ioo Edvin (Dande Erik, 65.), Bekő Kristóf (Gál Áron, 36.), Szép Dávid (Nădejde Ștefan, 65) Vezetőedző: Fazakas Tibor
Székelyudvarhelyi FC: Markó Zalán – Benedek Bence, Szigyártó Levente, Török Csaba, Bence Lóránd, Boga Dávid, Lőrincz Szabolcs, Bálint Norbert (Somorai Máté, 55.), Kállai Attila (Kovács Botond, 67.), Szőcs Előd (Pál Márk, 67.), Antal Norbert (Pui Zsolt, 55.) Vezetőedző: Botorok János