Elitliga U17 | Legyőztük az éllovast

Fontos győzelmet aratott hazai pályán U17-es Elitligás csapatunk az Universitatea Craiova ellen vasárnap. A találkozó második felében jól gazdálkodtunk lehetőségeinkkel és összességében magabiztosan tartottuk itthon a három pontot.

Az alapszakaszt toronymagasan megnyerő Universitatea Craiova érkezett vasárnap kora délután a Sportparkba. A találkozó első félidejében nem sok igazi gólszerzési lehetőséget jegyezhettünk fel. A játék nagyrészt a mezőnyben zajlott, becsülettel gyűrték egymást a csapatok, harcos, kemény küzdelem folyt a pályán.

A mérkőzés második 45 perce már sokkal szebb és nem utolsó sorban eredményesebb játékot hozott. Bár az első helyzetet a Craiova hagyta ki egy nagy kapu előtti kavarodást követően, azután leginkább hazai rohamokról szólt a játék. Az 52. percben veszélyes lövést jegyezhettünk fel, majd egy perccel később a jobb oldalon próbálkoztunk. A vezetést az 58. percben sikerült megszerezni, egy jobb oldali szögletet követően Colceriu Flavius volt eredményes (1–0).

A hazai gól után a vendégek is megpróbálták fokozni a nyomást, ám csupán néhány távoli kísérletre futotta az erejükből. Mi viszont több alkalommal növelhettük volna az előnyünket, ám kimaradtak a lehetőségek. A hajrában végül Marosi Krisztián közelről betalált és bebiztosította a győzelmet (2–0). A végére maradt még egy szép Csíki Szabolcs védés és elkönyvelhettük a megérdemelt győzelmet.

Mivel riválisaink közül a Temesvári Politehnica és a Kolozsvári Universitatea is győzött, így maradtunk a tabella negyedik helyén, ám lemaradásunk csupán hat pont az első helyezett Craiova és kettő a második Poli mögött.