Elrajtolt az ifi bajnokság

A hétvégén rajtolt el a korosztályos bajnokság előselejtezője, amelyben két csapatunk volt érdekelt.

U16-os akadémiai csapatunk az U17-es előselejtezőben három brassói együttessel Colțea, Brasovia, Kids Tampa, a medgyesi Gaz Metannal és a marosvásárhelyi MSE-vel került egy csoportba. Szombaton a Colțea otthonában, Kurucsai Milán és Antal Szilamér csapata győzelemmel mutatkozott be.

Colțea Brassó U17 - FK Csíkszereda U16 0:1  Gólszerző: Szabó Andor. Kiállítva: Vereguț Dániel.

FK Csíkszereda U16: Szántó Albert, Veres Róbert, Szín Ferenc, Vereguț Dániel, Vitos Tamás, Balázs Norbert, Bujdosó Szilárd, Demeter Zsombor, Ketesdi Nimród, Finna László, Szakács Szilárd. Játszott még: Szabó Andor, Fischer Tamás.

U18-as csapatunk egy kiegyensúlyozott első félidő után, a 60. percben egy vitatható büntetőből került hátrányba, majd nem sokkal később Rácz Bence megkapta második sárgalapját és ezt követően a 76. percben a brassóiak növelni tudták előnyüket. Incze góljával sikerült ugyan a szépítés, de az egyenlítés nem jött össze.

Colțea Brassó U19 - FK Csíkszereda U18 3:2 (1:1)

Gólszerzők: Kányádi (38.), Incze (86.).

Kiállítva: Rácz Bence (68.).

FK Csíkszereda U18: Molnár - Rácz, Badi, Bratu , Ferencz - Incze, Kővári, Mihály - Kányádi, Kurkó, Bencze. Játszott még: Szabó, Papp.