Első hely Egerből

Három csapattal vett részt az egri XXIII. Aventics Kupa elnevezésű nemzetközi labdarúgó tornán az FK Csíkszereda. A csíki gyerekek a 2008-as korosztályban az első helyen végeztek. A tornát június 16-19. között szervezték Egerben. Hat korosztály 105 csapata számára szervezték meg a magyarországiak az immár 23. Aventics Kupát a hétvégén, amelyre az FK a 2006-os és a 2008-as korosztályát nevezte be, utóbbit két csapattal. 2006: a negyeddöntőig meneteltek Incze Tibor alakulata, a 2006-os korosztály a csoportkörben a következő eredményeket érte el: FK Csíkszereda – Tiszalöki Kossuth Lajos Ált. Iskola 8-0; FK Csíkszereda – Budapesti Grund B 5-0; FK Csíkszereda – Baráti Bőrlabda FC 5-1; FK Csíkszereda – Szeghalmi FC 8-1. A csíki csapat a csoportjából első helyen jutott tovább, a negyeddöntőben viszont küzdelmes mérkőzésen 1-0-ra kikapott a Diósgyőrtől (DVTK). eger_fk2 2008 A: első hely A 2008-as korosztályt Incze Tibor és Bucsi Károly edzők két csapatra osztották; először az A csapat eredményeit közöljük. Csoportkör: FK Csíkszereda – Eger ESSE 6-3; FK Csíkszereda – Veresegyházi VSK 6-1; FK Csíkszereda – Darazsak SE Szigethalom 7-0; FK Csíkszereda – Szeghalmi FC 8-1. Csoportgyőztesként a negyeddöntőben az Eperjesi FAMT csapatával mérkőztek, amelyet 5-2-re legyőztek, így bejutottak a torna elődöntőjébe. Elődöntő: FK Csíkszereda – Kazincbarcika 5-1. Döntő: FK Csíkszereda – Eger ESSE 5-3. A csíkiak tehát megnyerték a korosztályuk tornáját. Gólkirály: Brügger Dániel, 23 gól; legígéretesebb játékos-díj: Brügger Dániel. 2008 B: tisztes helytállás Az FK Csíkszereda B csapata a csoportkörben a következő eredményeket érte el: FK Csíkszereda – Eger ESSE B 11-2; FK Csíkszereda – Eperjesi FAMT 2-4; FK Csíkszereda – Kazincbarcika 3-3; FK Csíkszereda – Ikarus BSE 1-0. Az FK Csíkszereda B az elért eredményeivel a csoportja harmadik helyén végzett. eger_fk