Első helyen vannak Ilyésék

Újabb nagyszerű győzelmet aratott az FK Csíkszereda felnőtt csapata a harmadik liga I-es csoportjának harmadik fordulójában. Az Ilyés Róbert-Albu László edzőpáros dirigálta csapat hazai környezetben fektette két vállra a Bucovina Rădăuți együttesét. Az első félidőben mutatott Pazar játék elég volt a győzelemhez. Ellentétes előjelekkel várhatta az FK Csíkszereda, illetve a Bucovina Rădăuți a III. liga harmadik fordulóját, amely keretében egymás ellen játszottak a felek. Az FK egy sima 6–0-ás győzelmet aratott Papolcon, míg a suceavai csapat hazai környezetben szenvedett súlyos 5–0-s vereséget a Roman ellen. A hangulatbeli különbségek pedig a mérkőzés első félidejében ki ütköztek. A találkozó alig kezdődött el és az FK gólt szerzett a mintegy 600 hazai szurkoló legnagyobb örömére. A jobboldalon Gligát ugratták ki nagyszerűen, akinek a centerezésére remekül érkezett a hosszú oldalon Gál Roland és a játékszert a hálóba pofozta. A jó alaphangulat innentől kezdve adott volt. A vendég együttes megzavarodott. A csíki csapat pedig kénye kedve szerint játszhatta játékát, vagyis az üres területekre bemozgó emberek megjátszását. Az ilyen szituációkból rendre zavart tudtak okozni a vendég védelemben, de nem mindig sikerült pontosan befejezni az akciókat. Az ellenfél játékosa a felezővonalig még tudták tartani a labdát, de a tizenhatos környékéhez érkezve már veszélytelenek voltak. A játék képének tükrében nem is volt csoda, hogy Ilyésék növelni tudták az előnyt. A 30. percben Gliga szerzett erőszakosan labdát a félpályánál, majd erőszakosan rávezette a labdát a vendég védelemre, majd védhetetlenül tüzelt 2–0-ra alakítva az eredményt. A gólt követően olyan 10 perc következett, amikor sok mindent nem lehetett feljegyezni. A 40. percben viszont jött az első vendég lehetőség. Középpályán veszített labdát az FK, amiből három a kettő elleni szituáció alakult ki a csíki kapu előtt. Botosan került ziccerbe, de a lövés pillanatában Tóth szerelni tudta. Az ellentámadásból pedig jött a harmadik csíki gól. Mintha az első gólt láttuk volna, más főszereplőkkel. Csűröst játszották tisztára a jobboldalon. A centerezésre jól érkezett Bajkó, aki a hálóba bólintott beállítva az első félidő végeredményét. A térfélcserét követően azonnal szépítettek a vendégek. Egy csíki kapu előtt kavarodást Ciurla használt ki mínusz kettőre hozva fel az ellenfelet. A játék képe teljesen megváltozott az második félidőre. Az FK nem tudta játszani már azt a játékát, amelyet az első félidőben láttunk, így a felek egymást őrölték a középpályán. Igazán veszélyes szituációkat nem tudtak kidolgozni a felek. A 78. percben végleg lezárhatta volna az FK a mérkőzést, amikor a csereként beállt Fodor harcolt ki egy büntetőt, amelyet viszont Kiss mellé gurított. A kihagyott tizenegyes ellenére végül izgalmak nélkül húzta be az újabb három pontot az FK és tökéletes teljesítménnyel az első helyen áll a bajnokságban 9 ponttal. A következő fordulóban a Bucovina Pojorâta otthonába látogatnak Ilyésék. A székelyföldi csapatok remek fordulót tudhatnak maguk mögött, hiszen a Zágoni FC és a Sepsiszentgyörgyi OSK is behúzta a három pontot. III. liga, 1. csoport, 3. forduló FK Csíkszereda – Bucovina Rădăuți 3–1 (3–0) Csíkszereda, kb. 600 néző Játékvezetők: Lunca Dragoș (Kolozsvár), Albu Bálint, Bojan Cosmin (mindketten Marosvásárhely). Megfigyelők: Kanyaró Attila (Marosvásárhely) és Toma Costin (Piatra Neamț). FK Csíkszereda: Husar Laurențiu – Majzik Adrián (Măgirescu Emil, 75.), Székely Ervin, Lőrincz József, Tóth Tibor – Gál Roland (Fodor Tamás, 75.), Csürös Attila, Ilyés Róbert (Tankó Előd, 60.), Gliga Cristian – Kiss Szabolcs, Bajkó Barna (Gergely Tibor, 81.). Cserék: Demșa Krisztián, Kovács István, Szőcs László. Edző: Ilyés Róbert és Albu Lászó. Bucovina Rădăuți: Butnariu – Ciurlă, Aghiorghiesei, Hrimuc (Păsăilă, 46.) – Netbai, Filip, Gucianu (Negruț, 46.), Botoșan, Julei (Popescu, 40.) – Zaremba, Matei. Cserék: Bejinariu, Vitu. Edző: Daniel Stoica. Gólszerzők: Gál Roland (2.), Gliga Cristian (30.), Bajkó Barna (40.), illetve Ciurlă (46.). Sárga lapok: Gliga, Fodor, illetve Ciurlă, Filip. A forduló további eredményei Bákói Aerostar – Știința Miroslava 0–2, Cetatea Tg. Neamț – Zágoni FC 0–1, CSM Pașcani – Ceahlăul Piatra Neamț II. 2–0, Sepsiszentgyörgyi OSK – Sporting Liești 2–0, Petrotub Roman – Bucovina Pojorâta 0–3. Fotó: Pál Zoltán