Emberhátrányban is jobbak voltak!

A dobogóért vívott harcban érdekelt közvetlen ellenfél, a Temesvári Poli volt az FK Csíkszereda mai ellenfele az U19-es Elit Ligában.

Purguly Árpád és Gál Ervin tanítványai jól kezdték a találkozót, már a 2. percben megszerezték a vezetést, miután Barta Norbert villámgyorsan elrobogott balszélen és egy jó lövéssel becsapta a temesvári kapust: 1-0!

DSC_1329

A 19. percben egy kétes szituációban Papp Norbert kap piroslapot, miután a játékvezető szerint akarattal lépett rá a temesváriak egyik játékosának sarkára. Az FK emberhátránya az első percekben érezhető és a 24. percben szerencséje van a csíkiaknak, mert az ellenfél óriási ziccert hagy ki. A folytatásban szépen rendezi sorait az FK és a srácok jól állják a sarat, több helyzetet dolgoznak ki és szünetre is marad az egygólos előny.

DSC_1333

A második félidő csíki szempontból jól indul, hisz a 48. percben a Poli egyik játékosa kézzel állítja meg a labdát a tizenhatoson belül és a játékvezető büntetőt ítél. Bara Levente végzi el a tizenegyest, de a kapusba rúgja! Hét perc múlva viszont ami nem jött össze a büntetőből, összejött egy egyéni akcióból. Bara fut el jobbszélen, betör a tizenhatosba és kirúgja a hosszúsarkat: 2-0!

DSC_1339

Nem tart sokáig a kétgólos csíki előny, az FK védelme banálisat hibázik és egy sima hazaadásból szabadrúgást kap a Poli. A temesváriak élnek a lehetőséggel és az 57. percben szépítenek: 2-1. Azt is mondhatnánk, hogy a semmiből hoztuk vissza őket a meccsbe. A 63. percben Barát elgáncsolják és a Poli játékosa megkapja második sárgáját is, így Temesvár is 10 emberrel marad. Nem sokkal később Aszalos indít remek támadást jobbszélen, beadásába Bara László elesve ér bele, berúgja a kapus fölé a labdát, de a gól érvénytelen, a játékvezető lest ítél.

DSC_1332

A 77. percben szinte a semmiből, úgy 30 méterről a Poli egyik játékosa rúgja el a labdát, amely a keresztlécen csattan, hatalmas kapufa! Négy perc múlva újabb ziccert hagynak ki a lilák, úgy tűnik, hogy egy pillanatra meg is zavarodik az FK védelme, de nincs is idő ezen tűnödni, Barta kezd nagy sprintbe, végigfut a pályán, betör a tizenhatosba, húzzák a mezét is, de nem esik el és a labdát elveszíti ugyan, de a játékvezető nem ítél semmit. Nem sokkal később növelhetné előnyét az FK, de Bara László a kapu előtt két méterről fölé bombázza. A hosszabbításban már indulatos játékot láthatunk mindkét oldalról, végül a játékvezető ki is állítja az egyik temesvári játékost, de az eredmény már nem változik.

DSC_1350

Elit Liga U19:

FK Csíkszereda - Temesvári Poli 2:1 (1:0)

Gólszerzők: Barta Norbert (2.), Bara Levente (55.).

FK Csíkszereda U19: Molnár - Aszalos, Simó, Jakab, Papp, Tamás, Bara Levente, Zsombori, Pál, Barta, Tóásó. Játszott még: Bara László, Suciu Toni, Dobos Oszkár.

Purguly Árpád vezetőedző nyilatkozata:

"A játékvezetői döntésekkel nem akarok foglalkozni, de 9+1 emberrel is mi voltunk veszélyesebbek, az volt amit mi akartunk és kézben tartottuk a mérkőzést. Ki fogjuk elemezni a helyzeteinket, például hogy lehet higgadtabban rúgni egy büntetőt. De, mindezek a hibák mellett máskor ez biztos, hogy érzelmileg megviselte volna őket, most viszont látszott az, hogy ezen sokat dolgoztunk. Most abszolút kompaktak voltunk, egységesek voltunk, mindenki a játékkal foglalkozott és én azt gondolom, hogy ennek a csapatnak igenis van jövője!"