Eredményes az SZLB

Lassan féltávnál jár a Székelyföld Labdarúgó Bajnokság idei kiírása.

Az alközpontjaink és saját utánpótlás csapataink számára kiírt bajnokság 8 korosztályban zajlik, a legkisebb az U7 (2015), a legnagyobb az U14 (2008). Az elképzelés szerint minden csapat 15 mérkőzést játszik, a négy kis korosztály U7, U8, U9 és U10 tornarendszerben egy alkalommal három mérkőzést 30 perc játékidővel, a négy nagyobb korosztály U11-U14 egy mérkőzést 2x30 perc időtartammal. A 48 csapat eddig összesen 360 mérkőzést játszott és négy olyan csapat van, amely minden mérkőzését megnyerte: az FK Csíkszereda U8, U10 és U11, valamint a Sporting Szászrégen U14-es csapata. A mieink nyolc korosztályból ötben az élen állnak és három csapatunk pontveszteség nélkül vezet.

"Dusinszki Zoltán szakmai igazgató szerint a megyei bajnokságon kívül hasznos meccseket tudunk játszani és más megyebeli csapatokkal is megtudunk mérkőzni. Ez mindenkinek jó és itt nem is az eredményességen van a lényeg, hanem azon, hogy fiataljaink minél több színvonalas meccset tudjanak játszani."

- Dusinszki Zoltán

Hozzátette, a meccsek a járvány miatt zárt kapusak, de reméli le tudják játszani a hátralevő meccseket is.