Eredményes hétvégét zártak

Az FK Csíkszereda mindhárom kiemelt csapata győzött a hétvégén: a 3. ligás alakulat Lénárdfalván győzött 2–0-ára, az U19-es és U17-es alakulat pedig Bákóban nyert 5–1-re.

Sorozatban negyedik győzelem

Április 23. óta nagyon jól megy Lengyel Roland vezetőedző alakulatának: szombaton sorozatban negyedik találkozóját nyerte meg a 3. ligás FK Csíkszereda, ezúttal a Máramaros megyei Lénárdfalva volt az áldozat.

A csíkiak már a 10. percben megszerezték a vezetést: Ilyés Róbert beadását a jól érkező Györgyi Arthur 12 méterről a felső léc alá rúgta (0–1). Tíz perccel később újabb gólt szereztek a csíkiak: Györgyi 25 méterről elvégzett szabadrúgásgóllal erősítette meg helyét a kezdőcsapatban (0–2).

Eredmény: Lénárdfalvi SK – FK Csíkszereda 0–2 (0–2). Gólszerző: Györgyi Arthur (10. és 20. perc).

Az FK Csíkszereda kezdőcsapata: Laurențiu Husar – Majzik Adrián, Claudiu Gâlia, Lőrincz József, Vízi Tamás, Csürös Attila, Sárközi Norbert, Ilyés Róbert, Györgyi Arthur, Károly Bálint, Bajkó Barna.

Az FK a bajnokság 5. helyén várja a következő, 25. fordulót, amikor a Nemeszsuki Unirea együttesét fogadja.

Tíz rúgott és két kapott gól

Idegenben, a Bákói LPS otthonában játszott az FK Csíkszereda két ifjúsági alakulata az országos bajnokságban szombaton. A fiatalok könnyed győzelmeket arattak a moldvai kiszállásukon: mindkét gárda 5-1-re győzött.

Eredmények és gólszerzők:

Bákói LPS U17 – FK Csíkszereda U17: 1–5 (0–2). A csíkiak gólszerzői: Becze Tamás (2 találat) , Barta Norbert, Berkeczi Csongor és Zsombori Zsolt.

Bákói LPS U19 – FK Csíkszereda U19: 1–5 (0–3). A csíkiak gólszerzői: Pál Örs, Nagy Norbert, Szabó Géza, Dan Szabolcs és Ghinea Hunor.

Az FK Csíkszereda ifjúsági csapatai számára befejeződött a bajnokság: az FK U17-es csapata veretlenül csoportelső, az U19-es együttes pedig a harmadik vagy a negyedik helyen végez (mindez attól függ, hogy más csapatok mit játszanak az elmaradt mérkőzésükön).

A használt fotó illusztráció, Veres Nándor készítette.