Értékes döntetlen Szászhermányban

1-1-es döntetlennel ért véget az FK Csíkszereda és a Szászhermányi FC közötti rangadó a 3. Liga 13. fordulójában, szombaton. Ezzel az eredménnyel az FK tartja a hárompontos előnyét a bajnokságban. Nagyon sok szurkoló kísérte el az FK Csíkszeredát Szászhermányba: két autóbusz mellett többen személygépkocsival utaztak a Brassótól mindössze néhány kilométerre lévő községbe, ahol talán még soha nem voltak ennyien a „Hărman Arenában” (Mircea Rednic edző, futballcsapat-menedzser is megtekintette a találkozót). A rangadó előtt megható pillanatnak lehettünk szemtanúi: a Brassói FC vezetősége díjazta három egykori 1. ligás futballistáját, Ilyés Róbertet, illetve a Szászhermánynál pályára lépő Florin Stângát és Mugurel Bugát. A kezdő sípszó előtt egy percben megemlékeztek a héten tragikus hirtelenséggel elhunyt egykori válogatott focistáról, Daniel Prodanról. Első félidő: két FK-helyzet Óriási helyzettel kezdődött a találkozó: a negyedik percben Bajkó Barna nagyszerűen rázta le a védőjét, majd kapura fordulva egy az egyben a kapussal szemben még volt ideje a labda helyezésére is, ám centikkel a kapu mellé ment a labda. Négy percre rá a házigazdáktól Stângă lőtt jó helyzetből kapu mellé. Érdemes kiemelni a 26. perc eseményeit is, amikor az FK sarokrúgást végezhetett, a szögletről érkező labdát Lőrincz József középre rúgta, amit a hazaiak kapusa reflexből ismét szögletre mentett.  Újabb ziccert már egyik csapat sem hozott össze a szünetig. Második félidő: egy-egy gól Az FK számára a lehető legrosszabbul kezdődött a második félidő, ugyanis mindössze két percnyi játék után a hazai csapat megszerezte a vezetést: a 47. percben sorozatos védelmi hibák után Alexandru Avram bal oldalon könnyedén betört az FK 16-os területére, majd tíz méterről a jobb felső sarokba lőtte a labdát (1–0). Szerencsére Ilyésék nem adták fel, és hajtottak az egyenlítő találatért, ami az 53. percben össze is jött: a hermányiak Csiszér Balázst buktatták a 16-oson belül, amiért a bíró büntetőt fújt, amelyet Bajkó értékesített is (1–1). Furcsa jelenet Az egyenlítő találat után a hazai csapat egyre durvábban kezdett játszani, a szabálytalanságoknak viszont ára van: a 65. percben a házigazdák 7-es számú játékosa, Leonte megkapta a második sárga lapját, és kiállították. Ezután furcsa jelenet történt: a Szászhermányi FC edzője lehívta csapatát a pályáról. Mintegy egy percnyi kényszerszünet után folytatódott a találkozó, ám több gól már nem esett. Fontos megemlíteni, hogy az FK nem tudta kihasználni emberelőnyét, de ezen a találkozón a döntetlennel Lengyel Roland vezetőedző alakulata elérte célját: a legnagyobb rivális otthonából elhozta a rendkívül értékes egy pontot. Hozzátesszük, a találkozó végére a pálya minősége játékra már-már alkalmatlanná is vált. A mérkőzés végén a Lokálpatrióták elénekelték a Székely himnuszt, ami alatt a hazai szurkolók az ország nevét skandálták (România); a himnusz után a csíki szurkolótábor még „megeresztett” néhány „Ria, ria, Hungária” rigmust, aztán csendőri felügyelet alatt békésen elhagyta a lelátót. fk-csikszereda-szasz Mestermérleg A találkozó után Lengyel Roland vezetőedző a következőképpen nyilatkozott: „Amiért mentünk, azt elhoztuk. Az első félidőben már megvoltak azok a lehetőségeink, amellyel el kell dönteni egy rangadót. A második félidőben nagyon gyorsan hátrányba kerültünk, és a pálya talaja is egyre rosszabb állapotba került, nehéz volt focizni, de szerencsére, tudtunk egyenlíteni. A kiállítás után olyan bohózatba illő jelentet láthattunk, ami rangadóhoz nem illett: a hazaiak edzője lehívta a csapatát a pályáról. Ez a közjáték megtörte a lendületünket, nem látszott, hogy emberelőnyben vagyunk. Mégis azt gondolom, hogy a legfontosabb, hogy megtudtuk tartani a hárompontos előnyünket. A Lokálpatriótákat külön kiemelném: az ő sikerük is a mai döntetlen”. Eredmény, román labdarúgó 3. Liga, 1. csoport, 13. forduló: Szászhermányi FC – FK Csíkszereda 1–1 (0–0). Gólszerzők: Sorin Avram (47. perc), illetve Bajkó Barna (53., büntetőből). Kiállítva: Leonte (a 65. percben). FK Csíkszereda: Nagy Barna – Csonka Bonifác, Lőrincz József, Majzik Adrián, Vízi Tamás, Csürös Attila, Cătălin Savin, Ilyés Róbert (Czimbalmos Zalán, a 88. perctől), Györgyi Arthur, Csiszér Balázs (Szabó Géza, 81.), Bajkó Barna. Az FK Csíkszereda a következő fordulóban a CSM Paşcani együttesét fogadja. A fényképeket Gecse Noémi készítette.