Események | Kassán és Diósgyőrben járt U13-as csapatunk

A Kassai FC által szervezett hat csapatos, nemzetközi tornán vett részt U13-as együttesünk az elmúlt hétvégén. Bokor Zoltán tanítványai hazafelé Diósgyőrben is megálltak egy barátságos mérkőzés erejéig.

A felvidéki Kassán vendégszerepelt a mögöttünk álló hétvégén U13-as fiúcsapatunk, a Kassai FC (FC Košice) meghívására. Az ötödik alkalommal megszervezett nemzetközi utánpótlás-viadalon az FK fiataljai mellett a magyarországi Győri ETO FC és négy szlovákiai együttes mérte össze erejét. A mérkőzéseket nagy pályán, 10+1-es felállásban játszották.

Fotók: Kassai FC

A csoportmeccsek során az A jelű hármasban a Nagyszombat (FC Spartak Trnava) és a Rózsahegy (MŠK Ružomberok) csapatával csaptak össze Bokor Zoltán legényei. A másik csoportban a házigazda, a Pozsonyi Slovan (ŠK Slovan Bratislava) és a Győri ETO FC szerepelt. A csapat szereplését Bokor Zoltán vezetőedző foglalta össze honlapunknak.

"Az első mérkőzésünket, a végül torna győztes Nagyszombat ellen játszottuk. A találkozó elején érződött, hogy az erőviszonyok az ők javukra billennek, az első nyolc percben két gólt kaptunk. Meg voltak nekünk is az esélyeink az egyenlítésre is, de nem sikerült kihasználni a lehetőségeket. Amit ezen a mérkőzésen sikerként könyvelhettünk el, hogy a gyerekek nagyot küzdöttek, tartották magukat, beleálltak a mérkőzésbe és nem feltartott kézzel játszották le hátrányban a meccs további részét. A második félidőben alakult ki a 3–0.

Sajnos az első mérkőzés nagyon sokat kivett a játékosokból, a második találkozón egy verhető ellenfelet nem sikerült legyőzni. Döntetlennel mi játszottunk volna a harmadik helyért, viszont 1–1-es állásnál, az utolsó percben becsúszott a 2–1es győzelem az ellenfélnek. Az 5-6. helyért játszottuk a tornán a harmadik mérkőzésünket a Pozsonyi Slovan ellen. Ugyan vezettünk 1–0-ra, viszont az előző két mérkőzés annyira felőrölte a csapatot, hogy nem tudtuk a harmadik meccset sem kézben tartani, 5–1-es vereség lett a mérkőzés vége".

Barátságos meccs a DVTK ellen

Hazafelé tartva megállt a csapat Diósgyőrben, ahol a Diósgyőri VTK U13-as együttesével várt még rájuk egy barátságos találkozó. Ezt a mérkőzést is nagy pályán, 10+1-es felállásban játszották a fiatalok. Bokor Zoltán így foglalta össze a meccset:

"Egy nagyon fáradt és egy pihent csapat találkozott, mi voltunk a fáradt csapat. Az első 20 percben három gólt kaptunk, aztán sikerült felhozni a srácokat, a mérkőzés további részeiben sikerült játszani nekünk is a játékunkat. Sikerült stabilizálni a védekezést, az ellenfél térfelén való labdaszerzések egyre sikeresebbek voltak, sikerült gólt szerezni, 3–1-es vereséggel fejeztük a mérkőzést. Köszönjük a Diósgyőri VTK vendéglátását!"

Az utazó keret: Kajtár András, László Ede, Keresztes Tamás, Szávuly Balázs, Győrffy Bence (SZFC), Máthé Szabolcs, Hella-Fehér Dániel, Szatmáry Gergő, Antal Csanád, Fazakas Gellért (Marosvásárhelyi SE), Jánoska Krisztián (Erdőszentgyörgy), Ambrus Lukács, Biró Botond, Czombos Erik (Nagyszalonta), Fülöp Ákos Vezetőedző: Bokor Zoltán

Az FK gólszerzője: Biró Botond

A kassai szervezők a csapat legjobb játékosának kapusunkat, Kajtár Andrást választották.