Eszék nyerte az I.Székelyföld OTP Bank kupát

A horvátországi NK Osijek nyerte meg az FK Csíkszereda által rendezett, U17-es korosztályú csapatok számára első alkalommal megszervezett I. Székelyföld OTP Bank-kupát.

Az eszékiek a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia U16-os csapatával kerültek össze a fináléban, amely nagy iramban indult. Kezdetben a Puskás Akadémia akarata érvényesült és gyors, tetszetős játékot láthattunk, ami meglepte az eszéki gárdát. Horváth Kevin már az 5. percben gólt szerezhetett volna, lövése kicsivel kerülte el a horvát kapu bal alsó sarkát. A kékmezes horvátok a 13. percben Bognar révén kerültek helyzetbe, Vaits Marcell azonban menteni tudott. A 15. percben egy kontra végén Dario Pudic jól irányzott lövését bravúrosan hárította a Puskás Akadémia kapusa. A 22. percben újra Hováth Kevin villant, betört a tizenhatoson belülre, középre passzolt Benke Áronnak, aki mindössze néhány méterről fölérúgta. A 34. percben előbb Dario Pudic kapufája, majd két perc elteltével a Puskás Akadémia játékosa Komáromi helyzete következett, amelyet a horvát hálóőr védeni tudott, nagy bravúr!

TNK_3654_m

A második félidő első percében jó iramban jött ki az öltözőből az Eszék, és egy jobb oldali szabadrúgásból Joscak bekanyarította a labdát: 0-1. Meg se tudta emészteni a gólt a Puskás Akadémia, mert a 48. percben Vuksan jól helyezett lövése is a kapuban landol: 0-2. A hátralevő részben az Eszék csapata egyre magabiztosabbá vált a Puskás Akadémia fiataljai pedig fáradni kezdtek és a végére összeomlottak. Egy újabb eszéki kapufa után mindössze két perc leforgása alatt előbb Bognar, majd Kraljevic szerzett gólt: 0-4.

Eszék, ezzel megnyerte a tornát és veretlenül zárt!

Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia - NK Osijek 0:4

Gólszerzők: Matija Joscak, Dino Vuksan, Dino Bognar és Josip Kraljevic.

TNK_3772_m

A kisdöntőt az FK Csíkszereda vívta a Ferencvárossal.

A bronzmérkőzés kiegyensúlyozott csatát hozott, amelyen az FK Csíkszereda egy szépségdíjas szabadrúgásgóllal szerezte meg a vezetést a Ferencváros ellen. Máthis Mátyás úgy 30 méterről a felső sarokba lőtte a labdát. A Ferencváros is számos gólhelyzetet alakított ki, és még az első félidőben egy fejesgóllal kiegyenlített. Szünet után egy gyors csíki támadás végén Fülöp Valentint csak szabálytalanul tudták szerelni a büntetőterületen belül, a jogosan megítélt tizenegyest pedig Csala Tibor értékesítette.

TNK_3506_m

FK Csíkszereda–Ferencváros 2–1

Gólszerzők: Máthis Mátyás, Csala Tibor, illetve Nicolo Mazzonetto.

FK Csíkszereda: Gyenge Szilárd, Györgylőrincz Róbert (kapusok) – Szfárli Hunor, Rácz Bence, Badi Tibor, Simó Csongor, Csala Tibor, Incze Huba, Máthis Mátyás, Fülöp Valentin, Kányádi Szabolcs, Ferencz Róbert, Szabó Roland, Purguly Kevin, Esztolyka Botond, Kurkó Edvárd, Bencze Krisztián, Denis Partene és Kővári Roland.

Vég Csongor vezetőedző nyilatkozata:

"Látszott a csapaton, hogy az Eszék elleni mérkőzés sokat kivett belőlünk, ez látszott a csapat frissességén, de a Ferencváros sem volt kellőképpen friss, ezért a bronzmeccs nem volt a torna legszínvonalasabb mérkőzése. Ebből kiindulva, arra számítottam, hogy ezt a meccset a srácok szívből kell megoldják, hisz a játékunk kattogott rendesen. De, a srácok azt hozták, amit vártam, jó küzdős mérkőzés volt! A torna eleve mindenképp hasznos volt, külön örülök, hogy Eszékkel egy csoportba kerültünk, hisz a srácok testközelből tapasztalhatták meg, hogy a horvát utánpótlás miért számít Európa élvonalába. Az Eszék nagyon jó csapat volt és kimagaslott a mezőnyből, de hozzátenném, hogy mi ugyan 4-0-ra kikaptunk, de annyi nincs a két csapat között. Ezen a tornán nagyon sok olyan taktikai és technikai elemet tudtunk gyakorolni, amelyet román csapatok ellen nem feltétlenül tudnánk. A Magyar Labdarúgó Szövetség megfigyelőitől jó visszajelzéseket kaptunk, úgyhogy jó úton járunk!"

TNK_3804_m

Az ötödik helyért vívott mérkőzés eredménye:

Munkács–Dunaszerdahely 3–2

Gólszerzők: Igor Bekesa, Vladislav Savka, Lusánszki László, illetve Mario Herman és Alex Oroian.