Fájó döntetlen

Továbbra is nyeretlen maradt, a tavaszi idényben, hazai környezetben az FK Csíkszereda harmadik ligás labdarúgó csapata, hiszen a hétvégi fordulóban 2–2-es döntetlent játszott a Cetatea Tg. Neamt együttesével. Az FK két góllal is vezetett, ám a mérkőzés hajrájában pár perc leforgása alatt a vendégek, két csereként beállt játékosnak köszönhetően, egyenlítettek. Folytatás következő hétvégén Bákóban. Első hazai győzelmére készült az FK Csíkszereda harmadik ligás labdarúgó csapata a tavaszi idényben. Ehhez a negyedik helyen tanyázó Cetatea Tg. Neamtot kellett volna legyőzze az Albu László-Ilyés Róbert edzőpáros által dirigált csíki csapatnak. A csíki edzők támadó játékot ígértek a mérkőzés előtt, agresszív letámadással. Ezen játék teljes mértékben való kivitelezésében viszont megakadályozta a csapatot a heves esőzés is. Bár a találkozó elején valóba így állt ki az FK. Igyekeztek minél hamarabb labdákat szerezni és azokból indulni. Az első nagy helyzetre pedig 10 percet kellett várni. Egy szépen felépített támadást követően Bajkó játszotta tisztára a jobboldalon Majzikot, aki a hosszúba centerezett, ahol Fodor érkezett ám fejesét hatalmas bravúrral védte az első ligát is megjárt Anton. A folytatásban viszont nem jött ki a lépés az FK-nak. A támadások végén rendre labdákat veszítettek, amelyekből gyorsan indultak a vendégek, ám az ők játékuk is pontatlan volt. Ennek köszönhetően sokáig 0–0 maradt az állás, annak ellenére, hogy a vendégek jobbára irányították a játékot. Az áttörést a 41. perc hozta meg. Majzik centerezésébe Mihaes kézzel ért bele a büntetőterületen belül és a jogos tizenegyest Bajkó értékesítette. Így előnnyel vonulhatott szünetre a hazai csapat. A fordulást követően aktívabba maradt az FK. Fegyelmezettebben játszottak és rendre veszélyt tudtak kialakítani a vendég kapu előtt. A jobboldal maradt aktívabb, amely szélen újfent Majzik villant meg. Levágódó centerezését viszont Csürös jó helyzetből fölé rúgta. Mentek előre a fiúk és ennek meg is lett az eredménye. A 68. percben sakk-matt helyzetet alakított ki az FK. Egyérintős passzokból vitték fel a támadást, majd Tankó lyukra passzolt Bajkónak, aki egy az egyben nem hibázott. Kétgólos volt a hazai csapat előnye és úgy nézett ki, hogy megvan a mérkőzés. A vendégek viszont nem így gondolták. A hajrában a vendégek két csereembere Bobric és Paius volt a középpontban. A 81. percben remekül védekeztek ki egy hazai támadást, majd a kontra végén Bobric volt eredményes. Maris baloldali centerezését bólintotta a kapuba. Alig pár perc múlva pedig Paius bolondította össze a csíki védelmet és lőtt az alsó sarokba. Az utolsó percekben még volt esélye az FK-nak a gólszerzésre, de a vendégek jól védekeztek és egy pontot raboltak. A következő fordulóban Ilyésék a Bákói Aerostar vendégei lesznek, majd az utolsó fordulóban a Zágoni FC-t kéne fogadják. Azért csak kéne, mert a háromszéki együttes ezen fordulóban nem utazott el Pascaniba és könnyen meglehet, hogy kilépnek a bajnokságból. III liga, 1-es csoport, 24. forduló FK Csíkszereda – Cetatea Tg. Neamt 2–2 (1–0) Gól: Bajkó Barna (41. – büntetőből, 68.), illetve Bobric Alexandru (81.), Paius Daniel (87.). Sárga lapok: Györgyi, Csürös, Czimbalmos, illetve Anton, Mihaes, Rotaru, Bucataru, Chirila, Bobric. Olariu. FK Csíkszereda: Husar – Majzik, Lőrincz, Székely, Kicsi (Czimbalmos, 45.), Tankó, Csürös, Györgyi (Gergely, 80.), Ilyés, Fodor (Szőcs, 83.), Bajkó. Cserék: Dávid, Tóth Tibor, Szölösi, Török. Edző: Ilyés Róbert, Albu László. Cetatea Tg. Neamt: Anton – Varea, Mihaes, Rotaru, Hutanu, Bucataru, Chirila, Miron, Olariu (Bobric. 54.), Maris (Vavrita, 90.), Ungureanu (Paius, 54.). Cserék: Granada, Curca, Sobariu. Edző: Bocanet Cosmin. A forduló további eredményei Bucovina Radauti – Stiinta Miroslava 1–5, Ceahalul II Piatra Neamt – Sporting Liesti 1–2, CSM Pascani – Zágoni FC 3–0 (játék nélkül), Petrotub Roman – Bákói Aerostar 5–2. Fotó: Szigeti Vajk István