Félsiker a marosvásárhelyiek ellen

Felemásra sikeredett az FK Csíkszereda két korosztályos csapatának meccse a Marosvásárhelyi ASA ellen: míg az U18-as csapat győzött, az U16-os csíki alakulat veszített. Az alapszakasz 29. fordulóját rendezték az országos ifjúsági labdarúgó-bajnokságban szerdán, az FK Csíkszereda ezúttal a Marosvásárhelyi ASA csapataival játszott. U18: három pont Először az U18-as csapatok léptek pályára a Márton Áron és Segítő Mária gimnáziumok mögötti műfüves pályán. A csíkiak már az első percben megszerezték a vezetést: Czimbalmos Zalán harcolt ki egy tizenegyest, a büntetőt Gergely Alpár értékesítette. „A második játékrészben Czimbalmos Zalán és Antal Hunor hozott össze említésre méltó helyzeteket, ám egyiket sem tudtuk gólra váltani, végül maradt az 1-0-ás végeredmény” – nyilatkozta Dusinszki Zoltán edző. Eredmény: FK Csíkszereda U18 – Marosvásárhelyi ASA U18 1-0. Gólszerző: Gergely Alpár (1. perc) U16: gyenge szereplés A kiváló hétfői sepsiszentgyörgyi teljesítmény után (4-2 az OSK ellen) szerdán már nem jött ki a lépés az U16-os csapatnak. Az utóbbi hetekben jelentősen megerősített marosvásárhelyi csapattól az első  félidőben egy gólt kaptak a csíkiak: az ASA egy szögletrúgásból talált a hazaiak hálójába. Az első félidőben már nem változott az eredmény. A második játékrészben egy még magabiztosabb játékot mutató vendégcsapatot láthattunk, a pirosban játszó vásárhelyiek végig uralták a félidőt. Sőt két alkalommal még gólt is rúgtak. Egy helyzetet jegyezhetünk a csíkiaktól: Kénesi Béla a hetvenedik percben huszonöt méterről a vendégkapu jobb felső sarka felé bombázta a labdát, ám a vásárhelyi kapus még időben odaért és kiütötte. Eredmény: FK Csíkszereda U16 – Marosvásárhelyi ASA U16 0-3 (0-1). Az alapszakasz szombaton, április 25-én zárul, az FK Csíkszereda a Brassó megyei Négyfaluba, a Precizia csapatának otthonába látogat. Fotó: Veres Nándor (Csíki Hírlap)