Focitornákon vettek részt

Mozgalmas volt az FK Csíkszereda gyerekcsapatai számára a hétvége: a régeni municípiumi labdarúgótornán a 2005-ös korosztály harmadik lett, a 2002-ben születettek pedig a 9. helyen végeztek. Közben a brassói Indoor Kupa is folytatódott: azon az FK 2003-as korosztálya a 6. helyen végzett. Kiváló teljesítmény Méltán lehet büszke csapatára Albu László edző: tanítványai (a fotón) bronzérmet hoztak össze a régeni tornán március első napján. A 2005-ben született gyerekek a csoportkörben a következő eredményeket érték el: FK–Inter Viișoara 1-1; FK–Régeni Best Kids 4-0; FK–Nyárádtői Jövő 2-0; FK–Marosvásárhelyi ASA 5-1; FK–Marosvásárhelyi Pro Gol 6-0. A csíkszeredaiak csoportelsőként jutottak tovább, a negyeddöntőben a Gyergyószentmiklósi Elite csapatát 4-0-ra verték, így következhetett az elődöntő, ahol a Régeni Sporting alakulatával 1-1-es döntetlent játszottak, majd a büntetőrúgásokban alulmaradtak (0-2). A kisdöntőben a Besztercei Ardealul gárdáját sikerült 2-1-re megverni, így a csíkszeredai gyerekek végül harmadik helyen végeztek. A torna gólkirályává a 12 találatot szerző Cadar Eduárdot  választották. Kilencedikek lettek Az FK Csíkszereda 2002-es korosztálya is Régenben játszott a hétvégén. Bajkó Barna edző tanítványai a municípiumi tornán a csoportkörben a következő eredményeket érték el: FK–Ceahlăul Piatra Neamț 0-2; FK–Marosszentgyörgyi Kinder 2-0; FK–Medgyesi Athletic 0-0. Mivel a gyengébb gólarány miatt csak a harmadik helyen végeztek, a 9. helyért játszhattak: előbb a Szamosújvári Jövő csapatával találkoztak, 1-1-es döntetlen után büntetőkkel 6-5-re nyert az FK. Volt még egy meccsük: a Debreceni Olasz Focisuli gárdáját 4-1-re verték, így végül megszerezték a 9. helyet. Hatodik hely Brassóból Incze Tibor edző az FK Csíkszereda 2003-as korosztályával vett részt a brassói Indoor Kupán. A gyerekek rosszul kezdték a tornát, első meccsükön 0-4-re kikaptak a Kolozsvári CFR-től, utána viszont „megtáltosodtak”: 6-1-gyel elintézték az ukrán Lokomotiv Kijevet. Harmadik csoportmeccsükön is győzni tudtak, 1-0-ra verték a Brassói Cenket. Legjobb csoportmásodikként továbbjutottak, így a negyeddöntőben a Stars Brăila alakulatával játszottak, amelytől 2-5 arányban kikaptak. Következtek a helyosztók: FK–Petrolul Ploiești 2-0; FK–Junior Bukarest 1-4. Végül 6. helyen végeztek.