Gólképtelenek vagyunk

Tovább tart a nyeretlenségi sorozatunk, hazai pályán se ment a góllövés.

A lehető legrosszabbul kezdtük a meccset, a 3. percben Hernando labdavesztését követően, támadásba lendülnek a vendégek és a tizenhatoson belül Takács sarkazása Dusmanu elé pattan, aki könyörtelenül a bal alsóba rúgja: 0-1.

A gólt követően Ivanovici próbálkozik az egyenlítéssel, távoli lövése jó erős, Silveanut is megtornáztatja, de kevéssel mellé megy. A folytatásban kapkodós játékot láthatunk, többnyire a mieink részéről. Sajnos, ennek elég hamar ismét mi isszuk meg a levét, a 21. percben Kovács labdát veszít a mi térfelünkön és a védőink csődöt mondanak. Gyenge hiába jön ki határozottan a kapujából, a társak nem segítik, Popescu növeli az előnyt: 0-2.

Fotó: Pál Zoltán

A második gól láthatóan megfogta csapatunkat, nyolc percre van szükség ahhoz, hogy egyáltalán eljussunk egy helyzetig, előbb Rotar, rá egy percre Gál-Andrezly bombáz fölé. A 32. percben a vendégektől Balint fut el a jobbszélen, a tizenhatosba érve lövésre szánja el magát, de Gyenge védeni tudja. Nem sokkal később ismét a zöld-sasok jöhetnek, Llullaku erős lövése veszélyes ugyan, de szerencsénkre fölé megy. A 38. percben Takács lódul meg egyedül a jobb oldalon, áthámozza magát több védőn is, mígnem nagy erővel rúg a labdába, amely elakad a kapusban. A Concordia támadó sora közben egy szép akciót dolgoz ki, Llullaku ziccerét, Gyenge bravúrral üti ki. Pár perc múlva már nem hibázik az albán játékos, üresen marad a kapu előterében ésfiatal kapusunk mellett a kapuba vágja: 0-3.

Szünet után Suciu Valentin nem változtatott a kezdőcsapaton. A háromgólos hátrány ellenére a játékunk sem lett meggyőzőbb. Az első helyzetre az 52. percben került sor, amikor Bor Dávid szabadrúgását Silveanu magabiztosan fogta. Hét percre rá hármas cserét hajtunk végre, a friss emberek Bara, Casiadi és Mészáros. Újabb szabadrúgást harcolunk ki, ezúttal is Bor áll a labda mögé, lövése megpattan a sorfalon és kapu fölé száll. A 73. percben növelhetné előnyét a vendégcsapat, egy szögletrúgást követően Hamza közeli fejese kicsivel megy fölé. A mérkőzés hátralevő részében említésre méltó helyzete inkább a vendégeknek akadt, a támadásaink rendre elhaltak a kapu előterében. Sorozatban negyedik mérkőzésünket veszítettük el, de ami talán még rosszabb, hogy négy meccs óta gólképtelenek vagyunk.

Liga 2., 4. forduló: FK Csíkszereda - Concordia Chiajna 0:3 (0:3)

Gólszerző: Dusmanu (3.), Popescu (21.)., Llullaku (45+1)

Sárgalap: Kovács (13.)

FK Csíkszereda: 33. Gyenge - 8. Takács, 5.Kelemen, 2. Gergely, 17. Bor - 6. Kovács (59. perctől Bara 26.), 53. Szondi (59. perctől Casiadi 24.), 7. Hernando (77. perctől Schieb 20.), 77. Gál-Andrezly (84. perctől Bărăbaș 27.) - 9. Rotar (59. perctől Mészáros 99.), 11. Ivanovici.

Concordia Chiajna: 33. Silveanu - 2. Borta, 6. Palmes, 73. Marc, 13. Alexe - 8. Biceanu, 28. Codrea (82. perctől Piper 18.), 20. Popescu, 23. Dusmanu (65. perctől Hamza 9.), 10. Llullaku (az 54. perctől Lazăr 22.), 7. Balint (65. perctől Anghelina 19.).