Gólt rúgtak a válogatottban!

Két akadémistánk is pályára lépett a román U17-es válogatottban a lengyelországi Syrenka Kupán.

Daniel Mogosanu szövetségi kapitány Belgium ellen a kezdőbe nevezte Vita Dánielt, aki végig játszotta a mérkőzést és a rendes játékidőt követően, amikor 0-0 volt az állás, a büntetőrúgásoknál nem hibázott. Szondi Botondot a 90. percben cserélték be. Az összecsapást végül Belgium nyerte büntetőkkel.

Észtország ellen Vita Dániel ismét a kezdőcsapatban volt, de ezúttal az 56. percben lecserélték. Szondi Botond a 80. percben kapott lehetőséget és a találkozót Románia nyerte 2-1-re. A torna zárónapján az 5. helyért vívott párharcban Magyarország U17-es válogatottja volt az ellenfél és ezen a mérkőzésen Szondi Botond és Vita Dániel is a kezdőben volt! Az összecsapáson Románia a 2. percben vezetést szerzett, de a magyarok a 16. percben egyenlíteni tudtak. A folytatásban Szondi Botond volt résen és a 27. percben rúgott góljával vezetést szerzett csapatának. Szünet után Magyarország ismét kiegyenlített. így 2-2-es döntetlennel zárult a mérkőzés. A szabályok értelmében büntetőrúgások döntöttek a győztesről, ebben a romániai válogatott bizonyult jobbnak, így az ötödik helyen fejezték be a tornát.