Gólzáporos edzőmeccs

A Márton Áron Gimnázium mögötti műfüves pályán játszotta le első idei felkészülési mérkőzését az FK Csíkszereda második ligás csapata.

A harmadosztályú Șomuz Fălticeni elleni mérkőzés fél órás késéssel kezdődött, miután a vendégek mikrobusza meghibásodott és emiatt késtek. Az első félidőt a vendégek kezdték jobban, az első negyedórában kétszer is próbára tették Rybánskyt, a vezetést mégis a mieink szerezték meg. A 28. percben Bor remek bal oldali beadását a jó ütemben érkező Pintér közelről a hálóba fejelte (1–0).

Szünet után Valentin Suciu vezetőedző mondhatni csapatot cserélt és a játék képe megváltozott. A mieink átvették az irányítást és megsokasodtak a helyzetek. A 64. és 66. percekben előbb Bauza, majd Mészáros tört be a vendégek büntetőterületére és szerzett gólt (3–0), röviddel később pedig két szép találattal szépítettek a vendégek (3–2). A végére ismét az FK helyzetei következtek, előbb Jebari, majd Bauza, végül fiatal akadémistánk Bujdosó is betalált. Csapatunk legközelebb a tervek szerint pénteken a Brassói Corona ellen lép pályára.

Felkészülési meccs: FK Csíkszereda–Șomuz Fălticeni 6–2 (1–0)

Gólszerzők: Pintér Norbert (28. perc), Juan Bauza (64. és 89.), Mészáros András (66.), Soufiane Jebari (82.) és Bujdosó Szilárd (90.), illetve Wilfred Njindja (68.), Franck Tchassem (69.).

FK Csíkszereda I félidő: Rybánsky László (Gyenge Szilárd 30.) – Raul Palmeș, Csonka Bonifác, Vereguț Dániel, Bor Dávid, Cătălin Savin, Szondi Botond, Pintér Norbert, Szabó Andor, Barabás Marius, Suciu Toni. FK Csíkszereda II. félidő: Albert Hunor (kapus), Takács Rareș, Kelemen Dávid, Apró Claudiu, Salvatore Marrone, Csürös Attila, Soufiane Jebari, Marvin Schieb, Bujdosó Szilárd, Mészáros András, Juan Bauza.

A mérkőzést a Fonax Studió jóvoltából ingyenesen online is közvetítettük, köszönet érte.