Görcsös játék miatt, fájó vereség

Temesváron folytatta szereplését az FK Csíkszereda U17-es csapata az elit bajnokságban.

Nagyon görcsösen kezdték a mérkőzést a fiúk, már az első percben egy hazagurított labdát oda passzoltak az ellenfél támadójának, aki szerencsére nem találta el a kaput. Nem sokkal később viszont jogos büntetőhöz jut Temesvár és megszerzik a vezetést, 1:0. Ezt követően folyamatosan jöttek az egyéni hibák a védelemben: előbb Bencze egy kijövés után 3 méterre leütötte a labdát és a csatár nem kegyelmezett, majd Balázs elad egy labdát és az ellenfél megint büntet ezzel már 3-0; a negyedik gólnál Kovács adja el a labdát és 4-0.

A második játékrészben is rosszul kezdenek a fiataljaink egy bedobásnál későn foglalják el a pozíciókat és a jobbszélen mögénk kerülnek, majd a kapust is kicselezve beállítják a végeredményt. Nekünk a vigaszgól megszerzésére két nagy lehetőségünk volt, de Barta és Solymosy kihagyták. Ráadásul, az utolsó 25 percet emberhátrányba játszottuk, mert egy kemény belépő után Zsombori piros lapot kapott.

Temesvári Kiválósági Központ – FK Csíkszereda 5-0

FK Csíkszereda U17: Bencze - Balázs, Márton, Kovács, Simó - Solymosy, Bara, Zsombori, Antal, Becze, Barta. Játszott még: Bencze Krisztián, Rácz.

Dusinszki Zoltán vezetőedző mérkőzés utáni nyilatkozata:

„A mérkőzést nagyon idegesen kezdtük ezért jöttek rendre az egyéni hibák és egy ilyen csapattal ez nem megengedett, mert rögtön kihasználják. Sajnos a középpályán is gyenge volt a teljesítmény ezért a labdabirtoklásunk is gyenge volt, így nem nagyon tudtunk igazi helyzetet kialakítani. Akkor leszünk igazán jó csapat, ha az ilyen mérkőzésekre bátrabban, kezdeményezőbben állunk bele és kiküszöböljük az egyéni hibákat. Ezt a mérkőzést hamar el kell felejteni, mert szerdán következik a Románia Kupa elődöntő!”

Az FK Csíkszereda U17-es csapata ezzel a vereséggel jelenleg az elit bajnokság negyedik helyén áll, 13 pontra az éllovas kolozsvári Ardealul, 9 pontra az aradi UTA és három pontra a Temesvári Kiválósági Központ mögött. Dusinszki Zoltán legénysége legközelebb szerdán 14 órakor Kolozsváron a Románia Kupa elődöntőjében lép pályára, az ellenfél az Ardealul csapata.

17407760_1420060974722701_1837695846_o

Nyerhető meccset bukott el az U16

Besztercei Gloria Junior U17 – FK Csíkszereda U16, 3-1

Gólszerző: Borbély.

FK Csíkszereda U16: Gyenge – Esztolyka (Fülöp), Csala, Badi, Bakó (Szabó) - Incze, Máthis, Casiadi (Corbu) - Partene, Kurkó (Kányádi), Borbély (Pap).

Vég Csongor vezetőedző mérkőzés utáni beszámolója:

„Nehéz erről a bajnokiról nyilatkozni. Aki csak az eredményből értesült róla azt gondolná, sima hazai siker született. Ez közel sem így volt. Sokkal többet érdemeltünk volna a mai napon, mint nulla pont, de a futball nem kívánságműsor. Nagyon jól kezdtünk: többet birtokoltuk a labdát a hazai csapatnál, bár ez nem volt nehéz. A hazaiak a foci legegyszerűbb stílusát választották. Azonnal, első labdaérintésekkel próbálták rúgni a labdát a védelmünk mögé. Jó átlövésekkel és szélen vezetett támadásokkal veszélyeztettünk már az első negyedórában. Borbély révén egy gyors támadás után kapussal szemben hatalmas ziccert hibáztunk. A huszadik percben már sikerült kihasználni a besztercei védők határozatlanságát. Egy jó visszatámadás után Borbély lőtte a labdát a bal felső sarokba egy eladott labda után. Nem volt benne a Gloriába a gól, de sajnos mi tettünk róla, hogy helyzet nélkül tudjanak egyenlíteni. Kapusunk rossz játékhelyzet felismerése után kellemetlen helyzetbe hozta a belső középpályásunkat, aki elcsúszott az átvétel után. Az elvett labdából Beszterce egyenlített.  A gól után is mi játszottunk fölényben, de egy perccel a félidő vége előtt újabb gólt kaptunk. Egy pontrúgást rúgtak be az ötös vonalára, ahol a lecsorgó labdát a kapuba piszkálta a hazai támadó. A második játékrészben is mi fociztunk. Rögtön az elején a kapusra vezethettük a labdát, de Fülöp rossz döntést hozott ígéretes helyzetben. A félidő nagy részében meddő volt a fölényünk. Sorra rúgtuk a szögleteket, de ebből csak lehetőségeket tudtunk kialakítani. A mérkőzés utolsó perceiben egy elkapkodott szerelési kísérlet után még összehoztunk egy büntetőt, amit értékesítettek a vendéglátóink, így kialakítva a végeredményt. Az eredmény miatt abszolút csalódott vagyok, de a játék, amit mutattunk biztató.  Egy ilyen stílusú csapat ellen csak akkor fogunk tudni nyerni, ha a kapusaink is besegítenek a kapu elé ívelt labdák hatástalanításába.”

Az FK következő ellenfele a Marosvásárhelyi Sportlíceum csapata lesz, a mérkőzésre szombaton 14 órakor kerül sor.