Győzelem látványos játékkal

2-0 arányú győzelmet aratott az FK Csíkszereda a 3. Liga 21. fordulójában szombaton délután: a csíkiak sok helyzetet kidolgozva győzték le a Zilahi FC-t. Szakított a rendkívül rossz hazai sorozatával az FK Csíkszereda, amely három itthoni meccsén rendre kikapott. A fiuk helyzetekben gazdag meccset játszottak, a szurkolók pedig élvezték a látottakat. A találkozóra mintegy háromszáz néző látogatott ki. Az első játékrész A megszokott piros-fekete szereléshez képest ezúttal fehér-feketében lépett pályára Lengyel Roland vezetőedző alakulata, amely az első tíz percben mintha ismerkedett volna a pályával és a focival: a csapat sokszor teljesen kettészakadva játszott. A 11. percben szöglethez jutottak, amit Majzik jól értékesít, Bajkó viszont csak nehezen tud beleérni. A következő percekben újabb szögletekhez jut a hazai csapat, ám azok rendre a kapu fölé vagy mellé mennek. A 22. percben Teut egy előnyszabályból indulhat, de a kapu mellé rúg. A félidő felétől már jól építkezik az FK, több látványos helyzetet alakít ki a csapat. A 27. percben ismét Majzik és Bajkó a főszereplő: előbbi nagyszerűen adja be jobbról a játékszert, amire Bajkó érkezik és a jobb felső sarokra fejel, a kapus viszont hárít. Egy perc múlva vitatott helyzetben a tizenhatoson belül kezesét reklamálnak a csíkiak, a játékvezető azonban nem int semmit. Szép focit láthatnak a nézők, aminek eredményeként a  36. percben gól születik, igaz, ehhez a vendégcsapat óriási tévedésére is szükség volt: a zilahiak utolsó védője hazafejelte a labdát a kapusnak, ám a labda elgurul mellette, az érkező Károly Bálint pedig könnyedén a hálóba gurít (1-0). A második játékrész Csere nélkül indul a második félidő, az első percekben nincs említésre méltó helyzet. Az 54. percben Sárközi mintegy 18-20 méterről rúghat, a vendégkapus viszont szögletre öklöz. Az 58. percben jegyezhetjük az első FK-cserét: Teut helyett Pataki érkezik. A 67. percben Pataki kiválóan indítja Károly Bálintot, aki lazán visszasarkaz, a labda viszont ellenfélhez kerül, így oda a jónak ígérkező akció. Egy perc múlva újabb hazai csere: Károly Bálint helyett a fiatal Locotus Miklós lép pályára. A 78. percben beérik a sok csíki helyzet: Pataki a tizenhatos jobboldali sarkáról remekül indítja az üresen hagyott Bajkót, aki szépen elfekteti a kapust, a labdát pedig a rövid alsó sarokba gurítja (2-0). Két perc múlva újabb hazai csere: Czimbalmos helyett Tankó lép pályára. Az FK a 84. percben tovább növelhette volna előnyét: egy ellentámadásban négy csíki szaladhat két zilahi védővel szembe, a labda az egyedül maradt Locotushoz került, aki rosszul mérte fel a lehetőséget, és a kapu fölé durrantott. A félidő végén még jegyezhettük egy cserét: Sárközi helyett az ugyancsak újonc, az eddig az U17-es csapatban játszó Csiszér Balázs mutatkozhatott be. Az FK megérdemelten tartotta itthon a három pontot, a szombaton mutatott játék alapján kár volt elvesztegetni a tavaszi hazai találkozókon kilenc pontot. Eredmény, 3. Liga, 5. csoport, 21. forduló: FK Csíkszereda – Zilahi FC 2–0 (1–0). Gólszerzők: Károly Bálint és Bajkó Barna. FK Csíkszereda: Fogarasi – Majzik, Csürös, Bajkó, Székely, Teut (Pataki), Kovács, Sárközi (Csiszér), Czimbalmos (Tankó), Lőrincz, Károly (Locotus). A következő fordulóban (április 30.) az FK Csíkszereda a rangsor második helyén álló Szászrégeni Lendülethez látogat. A fényképet Gecse Noémi készítette.