Győzelem Munkács ellen

Szép időben és nagy melegben vette kezdetét az FK Csíkszereda - FC Munkács találkozó az első alkalommal megszervezett Székelyföld OTP Bank Kupa B csoportjának nyitómérkőzésén.

Vég Csongor csapata az első harminc percben nem igazán tudott nagy helyzetet kialakítani és a Munkács csapata sem került igazán helyzetbe. A 33. perc környékén Bencze Krisztián próbálkozása volt az első komolyabb helyzet, amikor az FK játékosa egyedül elfutott, a tizenhatoson belül kihúzta a kapust jobbszélre és megpróbálta átemelni fölötte, de a labda a kapu fölé ment. A 37. percben megtört a jég és Fülöp Valentin a jobb oldalon cselsorozattal tört kapura, majd a hosszú sarokba lőtt: 1-0.

TNK_2731_m

Szünet után határozottabban kezdett a hazai csapat és a következő gólra sem kellett sokat várni, a 45. percben Simó gyönyörű csellel betört a tizenhatosba, lövése a kapufán csattant, a kipattanóra érkezett viszont Incze Huba, aki befejelte: 2-0. Öt perc múlva egy gyors akciógól, Bencze Krisztián növeli az előnyt: 3-0.

TNK_2747_m

Munkács cserékkel próbál frissíteni, de a csíkiak jól tartják magukat, magabiztosak. A 71. percben Simó végezhet el szabadrúgást, a labda kipattan a kapusról és érkezik Rácz Bence: 4-0. Gól után az FK kicsit kienged és Munkács ki is használja, jön a gyors válasz, szépít a kárpátaljai csapat: 4-1.

Győzelemmel kezdte tehát a Székelyföld OTP Bank kupát az FK Csíkszereda, amely legközelebb pénteken este hét órakor lép pályára, az ellenfél a horvátországi Eszék (NK Osijek) lesz.

TNK_2912_m

FK Csíkszereda - FC Munkács 4:1 (1-0)

Gólszerzők: Fülöp Valentin, Incze Huba, Bencze Krisztián és Rácz Bence, illetve Vasyl Khimich.

TNK_2687_m

Vég Csongor vezetőedző nyilatkozata:

"Próbáltuk már az első percektől magunkhoz ragadni a kezdeményezést. A labdaszereléseinket igyekeztük minél magasabban, már az ellenfél térfelén elkezdeni, ezekből nem tudtuk mindig a legjobb megoldást kiválasztani. Mentünk előre mikor nem kellett volna és passzoltunk hátra felé mikor az előre játék volt a legjobb megoldás. Próbáltuk a labda járatásával és birtoklásával megtalálni a rést a munkácsi védelmen, de szervezett és nagyon aggresszív védekezésükkel sokszor csúszott hiba a támadásainkba. Egy szép támadás után sikerült lélektanilag nagyon fontos gólt szerezni még a szünet előtt. A második játékrészben folyamatosan sikerült felőrölni a vendég csapatot és magabiztos négy gólos előnyre tettünk szert. A diktált tempóba úgy érzem mi is kicsit belefáradtunk. Ennek is köszönhető a kapott gól egy oldal szabadrúgás után. Megérdemelten szereztük meg a három pontot egy nagyon férfiasan és keményen játszó ellenfél ellen. Örülök, hogy győzelemmel kezdtük a tornát. De ennél is fontosabb, hogy azok az alapelvek amiket látni akarunk a csapaton a pályán, illetve a gyakorolt elemek közül sok visszaköszönt a mérkőzésen."

FK Csíkszereda U17: Gyenge - Szfárli, Rácz, Badi, Simó, Csala, Incze, Máthis, Fülöp, Bencze, Partene. Játszott még: Szabó, Ferencz, Kurkó, Purguly.