Győzelemmel mennek pihenőre

2-1 arányú győzelmet aratott az FK Csíkszereda a labdarúgó 3. Liga 13. fordulójában. A fiúk itthon verték meg a Dési Unireát. Megható pillanatokkal kezdődött a pénteki találkozó: az FK elbúcsúztatta, visszavonultatta korábbi játékosát, Tóth Tibort. Az 1985-ben született Tóth 2004 óta játszott nagy pályán, a múlt szezonban akasztotta szegre a focicipőket. Az FK nevében Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda nemrég lemondott polgármestere köszönte meg Tóth Tibornak az eddigi munkáját. Az első félidő krónikája Kiváló időben, kevés néző előtt rajtolt el az utolsó őszi forduló. Az első félidő kezdetén az FK csak beadásokban veszélyeztetett. Tizenöt perc elteltével már jobban építkezett a hazai csapat, és itt érdemes megemlíteni Ilyés Róbert fejesét, ami Majzik Adrián centerezése után centikkel kerülte el a dési kaput. Ugyancsak Ilyés volt benne a 21. percben lőtt első FK gólban is: a csíkiak játékos-edzője az ellenfél tizenhatosáról visszapasszolta a labdát Györgyi Arthurnak, aki finoman a kapu jobb alsó sarkába gurította a labdát (1-0). A találat után a FK visszaállt védekezni. A második félidőről Szotyori Krisztián becserélésével kezdődött a második félidő, ő Tankó Elődöt váltotta. Tíz percre rá Szőlősi Márton is elhagyta a pályát, helyette Galea Claudiu érkezett. Rosszul ment a játék az FK-nak, inkább a védekezéssel foglalkoztak a csíkiak. Ennek meg is lett az eredménye: az 58. percben egy dési beadást Husar a kapufára tolt, ám az így kiharcolt dési szögletből már gól született. A beadást Hășnaș könnyedén fejelte Husar kapujába (1-1). Ekkor eszmélt rá a hazai csapat, hogy a bajnoki táblázatban kilenc ponttal kevesebb gyűjtő Dési Unirea nem adja magát könnyen. Nyomni kezdtek a házigazdák, ám a 71. percben leállt a meccs, ugyanis leszállt a pályára a SMURD mentőhelikoptere, amellyel egy súlyos égési sérüléseket szenvedő balánbányai beteget kellett Bukarestbe szállítani. A félórás kényszerű szünet után folytatódott a találkozó. És nem is akárhogyan: a távolban még látni lehetett az elszálló helikoptert, amikor az FK megszerezte az újabb vezető találatát. A meccs 72. percében a Györgyi által a vendégek 16-os vonaláról visszafejelt labdát Szotyori kapásból a dési kapuba bombázta (2-1). Újabb csere: Pataki Zalán helyére Fodor Tamás állt be, majd Györgyit Octavian Moldovan váltotta. A meccs végére nagyon beszorult az FK, de így is tudta tartani az előnyét. Eredmény: labdarúgó 3. Liga, 5. csoport, 13. forduló: FK Csíkszereda–Dési Unirea 2–1 (1–0). Gólszerzők: Györgyi (21. perc) és Szotyori (72.), illetve Hășnaș (58.). Az FK Csíkszereda összeállítása: Laurențiu Husar – Székely Ervin, Lőrincz József, Szöllősi Márton (Claudiu Gâlia, az 55. perctől), Majzik Adrian, Czimbalmas Zalán, Tankó Előd (Szotyori Krisztián, 46.), Kovács Botond, Györgyi Artúr (Octavian Moldovan, 88.), Ilyés Róbert, Pataki Zalán (Fodor Tamás, 78.). Edzők: Ilyés Róbert és Albu László. Az állás 1. Szászrégen 13 10 1 2 30–12 31 2. Nagyváradi Luceafărul 13 8 4 1 29–9 28 3. Nemeszsuk 13 8 4 1 26–11 28 4. Alsógáld 13 9 1 3 28–19 28 5. Máramarossziget 13 8 2 3 27–13 26 6. Lénárdfalva 13 7 1 5 28–20 22 7. FK Csíkszereda 13 7 1 5 17–17 22 8. Kolozsvári Sănătatea 13 5 2 6 21–24 17 9-10. Fugyivásárhely 13 5 2 6 16–19 17 9-10. Radnót 13 5 2 6 16–19 17 11. Dési Unirea 13 3 1 9 15–27 10 12. Székelyudvarhely 13 2 1 10 11–31 7 13. Zilah 13 1 3 9 8–28 6 14. Almásbalázsháza 13 0 1 12 14–37 1 A fiúk az őszi fordulókban összesen 22 pontot gyűjtöttek. A bajnokság 2016 márciusában folytatódik. Az első tavaszi forduló műsora: FK Csíkszereda–Nagyváradi Luceafărul. A felvételt Veres Nándor készítette.