Győzelemmel mutatkoztak be itthon

Megszerezte első győzelmét a 2015/16-os idényben az FK Csíkszereda: a csíki együttes pénteken délután 2–1-re legyőzte az Almásbalázsházi Luceafărult.

Kiváló teljesítményt mutatott az FK játékos-edzője, Ilyés Róbert az Almásbalázsházi Luceafărul elleni bajnoki mérkőzésen, a román labdarúgó 3. Liga második fordulójában. A találkozó munkaidőbe zajlott, a kezdés előtt esett is az eső, de még így is mintegy kétszázan látogattak ki a városi stadionba.

A meccs krónikája

Ezúttal csatárt játszott Ilyés Róbert, aki már a 9. percben gólt lőtt, de ezt les miatt nem adták meg. Három perccel később azonban a vendégek kapusa csak szabálytalanul tudta szerelni a játékos-edzőt, így a csíkiak büntetőrúgáshoz jutottak. A 13. percben megítélt büntetőt Majzik értékesítette (1–0). A 36. percben megszületett az egyenlítő találat: a 16-os környékén az egyik csíki védőről a másikra pattanó labdát a vendégcsapat egyik játékosa lekezelte és 15 méterről a hosszú alsó sarokban lőtte (1–1).

Szünet után a csíkiak irányítottak a mérkőzést, sorra alakítottak ki gólhelyzeteket: az 54. percben Kovács egyedül tört kapura, a 16-oson belül csak a kapussal maradt szemben, de lövés helyett az átadást választotta, erre azonban visszaértek a vendégcsapat védői, és menteni tudtak. A 73. percben aztán megszületett a  győztes csíki gól: Czimbalmas Zalán centerezett, a labdát a 16-os vonalán Ilyés kezelte le, egy csellel becsapta védőjét, majd nagyon szép gólt lőtt a felső sarokba (2–1).

Játékosértékelő

A találkozóról Lőrincz Józsefet kérdeztük. „Bajkó Barna a csapat legnagyobb vesztesége, ezt még mindenki érzi, de lassan-lassan összeáll az új csapat. Az érkezett fiatalok is egyre jobban teljesítenek. Türelem kell. Nagyon vártam, hogy már itthon játszódjunk, és nagyon fontos a csapatnak, hogy sikerült is nyernünk" – nyilatkozta az Fkcsikszereda.ro oldalnak Lőrincz.

Eredmény és összeállítás

FK Csíkszereda – Almásbalázsházi Luceafărul 2–1 (1–1). Gólszerzők: Majzik Adrián (13. perc, büntetőből) és Ilyés Róbert (73.), illetve Porumb (36.).

FK Csíkszereda: Laurențiu Husar – Lőrincz József, Székely Ervin, Claudiu Gâlia, Majzik Adrián, Csűrös Attila, Czimbalmos Zalán, Ilyés Róbert (a 89. perctől Antal Hunor), Kovács Botond (93., Szölősi Márton), Octavian Moldovan (46., Tankó Előd), Teut Arthur (70., Pataki Zalán). Edzők: Ilyés Róbert és Albu László.

A következő fordulóban rendezik a Csíkszereda – Máramarossziget találkozót. A csíkiak pénteken, szeptember 11-én délután 5 órától játszanak.