Győzött az FK Csíkszereda

A Ceahlăul Piatra Neamț második számú csapatával játszott az FK Csíkszereda 3. ligás csapata pénteken délután: a csíkiak 2-1 arányban legyőzték a karácsonkői alakulatot. Nagypénteken délután öt órakor kezdődött a 3. ligás labdarúgó mérkőzés, a találkozót az elsőosztályú Ceahlăul Piatra Neamț 18 ezer férőhelyes stadionjának szomszédságában lévő műfüves pályán rendezték. A mérkőzésre mindössze néhány helybéli volt kíváncsi, a házigazdáknak nem volt szurkolótábora. Az első félidő 4. perc: a csíkszeredaiak első helyzete egy szabadrúgásból adódik, a rúgás viszont nem pontos, a kapu fülé megy; 9. perc: Bajkó Barna tizenhatosról érkező beadását Majzik Adrián nem követte, így a hazaiak könnyedén kifejelték; 12. perc: egy szabadrúgásból az első igazi gólhelyzethez jut az FK. Majzik beíveli a labdát, amit Bajkó fejjel ugyan megcsúsztat, de a kapusnak sikerült kiütnie a játékszert; 14. perc: a hazaiak első említésre méltó helyzete egy szögletből adódik, ekkor viszont Husar Laurențiu kapus volt jó helyen; 15. perc: nyom az FK és újabb helyzetet alakít ki. Bajkó nem tudta megjátszani a középpályáról kapott labdát, Ilyés Róbert viszont igen, igaz, négy méterről – oldalról – a kapusba rúgta azt; 22. perc: újabb szabadrúgáshoz jut a csíki alakulat, ezúttal is Majzik végzi el, de a kapu fölé rúgja; 30. perc: összejön a csíkiak első gólja. Ilyés üres területére megjátszott labdáját Bajkó beéri és a rövid felső sarokba bombáz; A második félidő A szünetben cserélni kényszerül az FK. Tankó Előd rosszul érezte magát, ezért a helyszínen lévő mentőszolgálatnál kért kivizsgálást. Mint kiderült, magas vérnyomást állapítottak meg nála. Helyére Fodor Tamás érkezik. 46. perc: góllal kezdhettek volna a csíkiak. Bajkó kicselezte a kapust, de oldalról már csak a kapufát találta el; 53. perc: Csürös Attila átívelte a kapus fölött a labdát majd a gólvonal felé rúgta, az érkező hazai hátvéd viszont szögletre ment; 56. perc: első komolyabb helyzetükből gól rúgnak a karácsonkőiek. A hazaiak csatára a vendégek tizenhatosánál kicselezte Kicsi Zoltánt majd senkitől sem zavartatva rúghatta kapura a játékszert. Husar nem tudott menteni; 62. perc: csere az FK-nál. Kicsi Zoltán helyett a Puskás Akadémiáról hazatért Györgyi Artúr lép pályára; 71. perc: Ilyést elakasztják a 16-os közelében, a szabadrúgást Györgyi a kapu mellé rúgja, ez a pillanat látható a felvételen; 80. perc: újabb FK-gól. Szöglethez jutnak a csíkiak, amit Majzik jól ível középre, Bajkó pedig remek fejessel a hálóba juttat; 88. perc: harmadik csere. Czimbalmos Zalán helyett Kovács István lép pályára; 93. perc: hárompercnyi hosszabbítás után a bíró lefújja a meccset, 2-1-re győz az FK Csíkszereda. Eredmény: Ceahlăul Piatra Neamț II. – FK Csíkszereda 1-2. Az FK gólszerzője: Bajkó (30., 80,) Összeállítás: Husar – Majzik, Székely, Lőrincz, Csürös – Ilyés, Tankó, Gál, Kicsi – Bajkó, Czimbalmos. Cserék: Fodor, Györgyi, Kovács