Harcos meccsen három pont

A Nagyszebeni Interstar otthonában győzött 2-0-ra az FK Csíkszereda U17-es Elit alakulata szombaton. Kevésbé látványos, inkább harcos mérkőzést játszott egy rossz talajú pályán Dusinszki Zoltán edző csapata Nagyszebenben, ahol az első félidőben Máthis Mátyás egy kipattanó labdát mintegy húsz méterről  remekül eltalálva megszerezte az FK számára a vezetést (0-1). A tréner a szünetben a fiukkal megbeszélte az első félidőben látott hibákat, így a második félidőben már a biztonságosabb védekezésre fókuszáltak. Mindezen túl a találkozó vége előtt három perccel Borbély Roland növelni tudta a gólkülönbséget: az FK játékosa kicselezett két védőt, majd a játékszert könnyedén elgurította a szebeni kapus mellett (0-2). a találkozó krónikájához hozzátartozik, hogy a második félidőben a játékvezető mindkét csapatból kiállított egy-egy játékost, a csíkiaktól Tóásó Rolandot. Az FK legközelebb hazai pályán játszik: szombaton délután kettőtől a Pandurii Târgu Jiut fogadja. Eredmény, Országos Ifjúsági Elit Bajnokság, Nyugati-csoport, 8. forduló: Nagyszebeni Interstar – FK Csíkszereda 0-2 (0-1); az FK gólszerzői: Máthis Mátyás és Borbély Roland.