Hasznos edzőmérkőzést játszottunk az SzFC-vel

A felkészülés hajrájában tartunk, csapatunk utolsó előtti formaellenőrzőjét játszotta szerdán a székelyudvarhelyi városi stadionban. Harmadosztályú ellenfelünket Mitra Szilárd duplájával győztük le 2–1-re, mindhárom gól az első félidőben született. Az SzFC egy nappal korábban az FK Csíkszereda U19-es együttesét fogadta, Dusinszki Zoltán tanítványai a félidőben 2–1-re vezettek Mészáros Alpár legénysége ellen, de a második félidőben a hazaiak fordítottak, s végül 4–2 arányban nyertek. Elitligás csapatunk a napokban Dunaszerdahelyen vesz részt egy nyolcsapatos tornán. A házigazdák még a Puskás Akadémia, Eszék, Topolya, az Austria Wien, a Zemplín Michalovce és a Sigma Olomuc fiataljait hívták meg az V. MOL Kukkonia Kupára. Felnőtt csapatunk szerdán „visszavágott” az SzFC-nek az ifik keddi vereségéért, bár ezúttal sem az eredményen volt a hangsúly. Valentin Suciu vezetőedző fejben már a bajnoki rajtra készül, és ennek megfelelően azt a kezdőcsapatot keresi, amely reményeink szerint győzelemmel mutatkozhat be Buzăuban a másodosztályú bajnokság nyitókörében. A félidei teljes sorcsere ezúttal elmaradt, de Suciu most is összesen 22 labdarúgót küldött pályára. Az udvarhelyi edzőmeccsen Mitra Szilárd góljával szereztünk vezetést, hátvédünk egy szögletrúgás után volt eredményes a 13. percben. Az SzFC Cătălin Dinu révén egyenlített, ám a szünet előtt visszavettük az előnyt, újból Mitra talált be, másodjára egy szabdarúgásból betekert labdát juttatott a kapuba. Mindkét gólpassz Soufiane Jebari nevéhez fűződik. A második félidőben mindkét félnek megvoltak a lehetőségei, több gól azonban nem született. Az új idény előtti utolsó felkészülési mérkőzést szombaton (július 27-én) játsszuk Tatrangon a szintén harmadosztályú CS Afumați ellen, a találkozó kezdési időpontja 11.00. Felkészülési mérkőzés: Székelyudvarhelyi FC–FK Csíkszereda 1–2 (1–2) csapatunk gólszerzője: Mitra (13., 38.) FK Csíkszereda: Bordás (Gyenge 46.) – Majzik (Aszalos 46.), Mitra (Berde 63.), Lalic (Palmeș 63.), Simó (Fodor 63.) – Csürös (Veres 46.), Jebari (Takács 46.), Erdei (Barta 63.) – Eder (Bara 63.), Becze (Kálmán 63.), Magyari (Juliá 46.).
Valentin Suciu: „Az első félórával teljes mértékben elégedett vagyok, uraltuk a játékot, helyzeteket alakítottunk ki, sikerült betalálni. A 30. percben egy figyelmetlenséget góllal büntetett az ellenfél, de sikerült gyorsan válaszolni. Úgy vélem, ez is egy hasznos mérkőzés volt, sok mindent megmutatott. Más felállást próbáltunk, már közeledik a bajnoki rajt, így voltak játékosok, akik több játékidőt kaptak. Remélem sikerül kijavítani a tévedéseket, amit pedig jól csináltunk, azt még tovább erősíteni.”
fotó: Székelyudvarhelyi FC/Facebook