Hatból három

Felemásra sikerültek az FK Csíkszereda U18-as, illetve U16-os csapatainak a Gyulafehérvári Uniera elleni mérkőzései az országos ifjúsági labdarúgó-bajnokság második fordulójában. A felek ellentétes előjelekkel várhatták az egymás elleni találkozót. A Fehér megyeiek mindkét csapata az első fordulóban a Szászrégeni Lucian Blagaval találkoztak, akiket 2–1-es, illetve 2–0-s sikerrel küldtek haza. Az FK a Brassói Forex otthonában kezdett, ahol a nagyok 2–1-es vereséget szenvedtek, míg a kicsik 2–2-es döntetlent értek el. Az U18-as csapat viszont megrázta magát és egy nagyszerű győzelemmel válaszolt az első fordulóbeli kisiklásra. Remek játékot mutattak be és a szünetre Czimbalmos révén már a vezetést is magukhoz ragadták. A térfélcserét követően továbbra az csíki csapat volt kezdeményezőbb. Ezt mi sem bizonyítja jobban, minthogy a második játékrész elején Gergely tovább növelte az FK előnyét. Megtört a vendég együttes és végül a kegyelemdöfést Antal vitte be. Az U16-os csapaton látszott, hogy még nincsenek igazából összeszokva. A tapasztaltabb vendégek pedig nem is adtak esélyt a pontok itthon tartására. A félidőben már kettővel mentek. A vége 1–3 lett. Eredmény, U18 FK Csíkszereda – Gyulafehérvári Unirea 3–0 (1–0) Gólszerzők: Czimbalmos Zalán, Gergely Alpár és Antal Hunor. Eredmény, U16 FK Csíkszereda – Gyulafehérvári Unirea 1–3 (0–2) Gólszerző: Szilveszter Csongor.