Hátrányból fordítottak

Az FK Csíkszereda U18-as csapata vereséget szenvedet az országos ifjúsági labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójában szombaton, míg az U16-os gárda megszerezte első győzelmét. Az ellenfél a mindkét korosztályban első helyen álló Nyárádtői Jövő volt. Az U18-as csapat nem kezdte jól a találkozót és már húsz percnyi játékidő után kétgólos hátrányba került. Innen még lehetett volna fordítani, mint ahogy az U16-os csapat is megtette, de egy kiállítás megpecsételte az FK sorsát. A piros lappal megítélt büntetőt még kihagyták a nyárádtőiek, de a második játékrészben megszerezték a megnyugtató harmadik góljukat is. Az U16-os csapat megmutatta, viszont, hogy labdarúgásban a kétgólos hátrány nem jelent vereséget. A „kicsik” jól indították a mérkőzést és Kénesi Béla kapufájával jelezték, hogy nyerni akarnak. Jött viszont a hidegzuhany. Pár perc leforgása alatt a vendégek két gólt is szereztek. A félidő végéhez érkezve az FK megszerezte első gólját, reményt adva a további küzdelemhez. Hogy mit jelentett a gól az a második játékrészben bizonyosodott be, amikor Kurkó Attila tanítványai megfordították a mérkőzés állását két gólt szerezve. Továbbra is fölényben játszott a hazai csapat, de egy buta büntetővel újfent egyenlítettek a vendégek. Kezdődhetett minden elölről. A fiatalokban viszont volt tartás. Alexandru Tilici a FK javára döntötte el a mérkőzés sorsát. Az ötödik fordulóban a Marosvásárhelyi Szász Adalbert Sportlíceum (LPS) korosztályos csapatainak lesz a vendége az FK Csíkszereda. U18 FK Csíkszereda – Nyárádtői Jövő 0–3 (0–2) U16 FK Csíkszereda – Nyárádtői Jövő 4–3 (1–2) Az FK gólszerzői: Sebastian Silion, Szőke Alpár, Kénesi Béla és Alexandru Tilici.