Hermányt is elkaptuk!

Hűvös, szeles és esős időben került sor az FC Szászhermány és FK Csíkszereda közötti hétközi bajnoki fordulóra, de ennek ellenére a Lokálpatrióták és más csíki szurkolók is szép számban jelen voltak.

59633063_1730262130453549_304390774718464000_n

A csapadékos idő miatt a pálya csúszós volt és emiatt mindkét együttes többet hibázott az első félidőben. A 13. percben Soufiane Jebari szabadrúgást végezhetett el és mintegy 25 méterről a kapufát találta el. Nem sokkal később a hermányiak háromszor is meg rohamozzák a csíki kaput, de az FK hátvédsora a helyén volt és hárították a veszélyt. A 30. percben Bajkó Barna lesérült, így Valentin Suciunak kényszercserét kell végrehajtania, az FK csapatkapitánya helyett Györgyi Arthurt küldi be. A következő  percekben a piros-feketék több szabadrúgást is elvégezhetnek, de Jebari lövése a kapus kezeiben landol, míg Györgyi mellé rúgja. Az első félidő utolsó percében a hazaiak is szabadrúgáshoz jutnak és a kapura tartó labdát a csíkiak fiatal kapusa Gyenge Szilárd kiejti kezéből, a hermányiak pedig rögtön lecsapnak rá, de előbb egy csíki hátvéden pattan meg a labda, majd a hermányi Minciuna fölé bombázza.

59540459_1730262163786879_1178499344819552256_n

Szünet után az FK jó iramban kezd és Magyari a balszélen nagy sprintet vág le, beadása is jó, de nincs érkező, így a helyzet kimarad. A következő percben Györgyi szögletrúgásból beadott labdáját Eder kapásból berúgja: 0-1! Három perc múlva a hazaiak végezhetnek el szögletrúgást, de a fejest Gyenge Szilárd magabiztosan fogja. Az 53. percben Györgyi baloldali beadására nagyon jól érkezik Veres, aki a rövid alsóba fejeli a labdát: 0–2.

59852029_1730262203786875_4532952202670505984_n

Két perc múlva a szászhermányiak szabadrúgáshoz jutnak és a beívelt labdába a csíki kapus beleér ugyan, de nem tudja megfogni, a fehérmezesek pedig ráfejelik, viszont szerencsénk van a hátvédek menteni tudnak! A hátralevő időben még adódtak gólhelyzetek, de újabb találat már nem született, így az FK Csíkszereda újabb fontos győzelmet aratott és tovább őrzi éllovas helyét.

FC Szászhermány - FK Csíkszereda 0:2 (0:0)

Gólszerzők: Eder (47.) és Veres (53.).

59628832_1730262010453561_4649279364658102272_n

FK Csíkszereda: Gyenge – Nemes (Berde, 60.), Mitra, Csürös, Majzik, Eder, Veres, Jebari (Hodgyai, 81.), Magyari (Csegöldi, 86.), Barta, Bajkó (Györgyi, 30.).

Valentin Suciu vezetőedző nyilatkozata:

"Az időjárás is megnehezítette a dolgunkat és féltünk is a pályától ezért nem nagyon kockáztattunk, volt is három-négy olyan helyzet amiből az ellenfél gólt tudott volna rúgni, de ez inkább a mi figyelmetlenségünkből, nem pedig kialakított helyzetből. Örvendek a győzelemnek és a három pontnak és annak is, hogy nem kaptunk gólt! Van két napunk, hogy kipihenjük ezt a meccset, remélem az eddigi sérültjeink is jobban lesznek, sajnos úgy tűnik, hogy Bajkó Barnát elveszítettük erre az idényre, de bízom benne, hogy a többiek tudják pótolni őt."