Hétvégi mérleg: 3 győzelem, 1 vereség

Hétvégén rajtolt el az ifjúsági labdarúgó bajnokság, ahol az FK Csíkszereda négy csapattal is érdekelt.

Az FK U18-as csapata, mely az U19-es bajnokságban vesz részt, hazai pályán fogadta a nagyszebeni CSS Șoimii együttesét. Az ellenfél késve érkezett és ez látszott a játékukban is, így a csíki fiúk nagyon hamar magukhoz ragadták a vezetést és mondhatni sima győzelmet arattak.

FK Csíkszereda U18 - CSS Soimii Nagyszeben 7:1 (3:0)

Gólszerzők: Borbély Roland (3), Bedő László, Méhes Endre, Tankó Hunor, Bakó Bertold.

Széchenyi Márton vezetőedző nyilatkozata:

"Nagyon fontos, hogy az első mérkőzést győzelemmel kezdtük, a bajnokságot mindig meghatározza az első mérkőzés, ennek van a legnagyobb csapatépítő ereje, a mi csapatunk pedig nagyarányú győzelmet aratott. Azzal, azért tisztában kell lenni, hogy az ellenfél gyengébb játékerőt képviselt, ezért helyén kell kezelni ezt a győzelmet. Jól kezdtük a mérkőzést, jól reagáltunk arra, hogy az ellenfél csapatának a busza kásve érkezett a mérkőzésre. Nem tudták felvenni a ritmust, én azt mondom, hogy mentálisan készültünk erre, úgy érzem, hogy felkészítettem a srácokat arra, hogy az első 15 percet meg kell nyomni, mert az ellenfél fáradtabb lesz, mi pedig rá kell menjünk és ők hibázni fognak, mi pedig gólt fogunk szerezni és ez így is történt, félidőben 3-0-ra vezettünk. Szünet után azt mondhatom, hogy kifejezetten gyakorlásnak fogtuk fel a meccset és amit kértem az öltözőben, az a pályán megvalósult, a cserék jól szálltak be. A kontra játékunk nagyon jó volt, látszik, hogy edzésen sokat gyakoroltuk. Az eredménnyel, ha meg is voltam elégedve a középpályás védekezésünkkel nem, ott javítani kell!"

FK Csíkszereda U18: Rigmányi - Miklós, Kelemen, Bratu, Bakó, Balázs, Czine, Szabó, Borbély, Bedő, Méhes. Játszott még: Miclea, Varga, Palistean, Tankó és Marucza.

DSC_0081

A nagyobbak meccsét követően az U16-os csapatunk lépett pályára, amely az U17-es bajnokságban érdekelt, az ellenfél ugyancsak a nagyszebeni CSS Soimii korosztályos csapata volt. Dusinszki Zoltán legényei az első perctől fogva uralták a játékot és rengeteg helyzetet kidolgozva, kiütéses győzelmet mértek a szerényebb képességű szebeniekre.

FK Csíkszereda U16 - CSS Soimii Nagyszeben 10:0 (4:0)

Gólszerzők: Casiadi (3), Csala (2), Vârtosu (2), Botorok, Adorján, Köllő.

DSC_0129

Dusinszki Zoltán vezetőedző nyilatkozata:

"Fontos volt, hogy jól kezdjük a bajnokságot, hogy önbizalmat kapjunk, de egy szerényebb képességű csapat volt. Tetszett nekem, ahogy a srácok végig próbálták tartani a tempót, így nagyon sok gólt szereztünk, nem álltak le, nem ment át egyénieskedésbe. Tíz gólt láttunk, közel ugyanannyi helyzetet, négy-öt kapufát, tehát összességében megvagyunk elégedve, de viszont vannak hibák, vannak javítanivalók. Jobb ellenféllel, ha nem tudjuk kiküszöbölni ezeket a hibákat, akkor biztos, hogy nem lesznek sima győzelmek."

FK Csíkszereda U16: Albert - Baga, Bakó, Vita, Lázár, Csala, Corbu, Casiadi, Botorok, Vârtosu, Köllő. Játszott még: Vitos, Veress, Fülöp, Gyerő, Erőss.

DSC_0137

Két másik korosztályos csapatunk Marosvásárhelyen volt érdekelt, előbb az U19-es csapatunk lépett pályára az ASA hasonló csapata ellen. Purguly Árpád együttese hiába szerezte meg a vezetést, sajnos vereséggel kezdte a bajnokságot.

Marosvásárhelyi ASA - FK Csíkszereda U19 3:1

Gólszerző: Berkeczi.

FK Csíkszereda U19: Bencze - Aszalós, Berkeczi, Becze, Tamás Zs., Bara Levente, Simó, Dobos, Antal, Tóásó, Barta. Játszott még: Solymosy, Bara László, Zsombori, Jakab.

Purguly Árpád vezetőedző nyilatkozata:

"Jó hozzáállással és jó felfogással kezdtük a játékot, meg is szereztük a vezetést, aztán rúgtunk még egy gólt, amit a játékvezető nem adott meg, pedig teljesen szabályos gól volt. Nem is értem, miért, sőt kifele fújt szabálytalanságot és abból a szabadrúgásból kiegyenlítettek és úgy érzem ekkor lélektanilag egy törés állt be a játékunkba. Megszakadt az a lendület, ami addig jellemezte a csapatot és több egyéni hibát is vétettünk. Nem akarom felmenteni a játékosokat, mert a mérkőzés jórésze még hátra volt, de úgy érzem, hogy az a győzni akarás az-az alázat, ami igazából ennek a csapatnak az erőssége, az kiveszett a játékunkból. A játékosaim többsége egyénileg akart különböző játékhelyzeteket megoldani, elfeledve, hogy ez egy csapatjáték. Meg kell tanulnunk, hogy semmilyen külső tényező (játékvezetői hiba) nem befolyásolhatja a játékunkat, hanem menni kell előre és az ismert  taktikai elemek felhasználásával csapatként küzdeni a győzelemért  az utolsó percig. Biztos vagyok benne, hogy a következő mérkőzésen nem követjük el ugyanazokat a hibákat és a lendületünk kitart a mérkőzés végéig."

A mérkőzés gólösszefoglalójáért kérjük kattintson ide.

IMG_0736

Nagyon fontos idegenbeli győzelemmel kezdte az U17-es bajnokságot Vég Csongor csapata, amely legyőzte az ASA korosztályos együttesét.

Marosvásárhelyi ASA - U17 FK Csíkszereda 2:3

Gólszerzők: Suciu, Máthis, Ferenc.

FK Csíkszereda U17: Csegedi - Szfárli, Badi (kiállítva), Rácz, Partene, Csala, Incze, Máthis, Ferencz, Suciu, Simó. Játszott még: Kurkó, Kányádi, Szabó, Esztojka.

U17

Vég Csongor nyilatkozata:

"Egy nem túl tökéletes pályán nagyon jó első félidőt produkáltunk. Teljes mértékben mi uraltuk a meccset. Nagyon jól bontottuk meg a széleken a hazai csapat védelmi vonalait. Főleg a bal oldalunk volt ebben aktív. Egy ilyen szélen vezetett támadás után sikerült megszerezni a vezetést. Majd egy jól elhelyezett szabadrúgással növelni tudtuk az előnyünket. Megnyugtató vezetéssel mentünk a szünetre, ahol megbeszéltük, hogy a második félidő első 10 percét nagyon koncentráltan hozzuk le, mert biztos, hogy az ASA mindent egy lapra téve jönni fog ránk. Erre már a félidő 5. percében kiállítás sorsára juttatjuk az egyik belső védőnket. Teljesen kifolyt egy időre a bajnoki a kezünkből, ezt jól ki is használta a hazai csapat és 2:2 re alakította a meccset. Tíz emberrel is mentünk előre, sikerült visszajönni a mérkőzésbe, majd amikor a hazai csapatból is kiállítottak, akkor végképp felborult a pálya. Idő kérdése volt mikor tudjuk megszerezni a győztes gólt. A mérkőzés hajrájában ez sikerült is. Nagyon csalódott lettem volna, ha nem visszük el innen mind a három pontot. Hiszen a meccs összképét nézve abszolút megérdemelték a srácok. Több tanulsága is van ennek bajnokinak. Egy: ha egy meccset le lehet zárni akkor azt tegyük meg. Kettő: így nem lehet kezdeni egy második félidőt. Örülök a jó szezon kezdetnek. Nagyon fontos lépcsőfokot másztunk meg a céljainkért."

A mérkőzés gólösszefoglalójáért kattintson ide.