Húsvéti győzelem

Napsütésben és enyhe szélben kezdődött az FK Csíkszereda – Sportul Chișcani harmadosztályú labdarúgó mérkőzés. A nagypénteki 23. Fordulóban Lengyel Roland vezetőedző a következő felállásban kezdett: Nagy Barna – Vizi Tamás, Csonka Bonifác, Lőrincz József, Tamás Nándor, Lukács Zsombor, Savin Cătălin, Csiszer Balázs, Ilyés Róbert, Majzik Adrián, Bajkó Barna.

fk csikszereda-chiscani vn 004

Az első percekben a Braila megyei csapat többször is helyzetbe került és a 3. Percben egy szögletet követően a Chiscani csapata egy fejessel veszélyeztetett, de szerencsénk volt, mellé ment. Ezt követően a 9. Percben az FK kerül helyzetbe, félpályán túlról indul a passz és a fiatal Csiszer Balázs eléri a labdát, de a beadása a kapus kezében landol. A 14. Percben a vendégek kerülnek helyzetbe, de a távoli szabadrúgást Nagy Barna kivédi. Néhány perc múlva Tamás Nándor kerül helyzetbe, de a tizenhatos előtt fellökik, a szabadrúgást Lukács Zsombor végzi el, kissé fölé lövi. Alig telik el egy kis idő, ismét Tamás Nándor robog el a jobb oldalon, remek beadását Lukács Zsombor fejeli kapura, de a Chiscani védője hárít. A labda marad nálunk és Bajkó Barnához kerül, akit a tizenhatoson belül szabálytalanul szerel a 8-as számú Bogdan Ionut, a játékvezető büntetőt ítél. Az FK csapatkapitánya könyörtelenül bevágja: 1-0.

fk csikszereda-chiscani vn 014

A 27. Percben Majzik Adrián szögletből adja be nagyon jól Ilyés Róbertnek, aki nagy erővel találja el a labdát és a játékszer a kapufán csattan. Pár perc múlva Lukács Zsombor passzol Ilyésnek, aki kapura tör, de a chiscani védők menteni tudnak. A második félidő utolsó perceiben kissé kiengednek a csíki focisták, és a vendégek szinte a semmiből jutnak szabadrúgáshoz. Ndigwe Emmanuel a Chiscani idegenlégiósa, jól találja el a labdát és a bal felsőre rúgja, de Nagy Barna időben ér oda és kiüti. A 42. Percben a tizenhatos előtt újabb szabadrúgást ítél a játékvezető, de Chiscani mellé lövi. A félidő vége előtt Bajkó Barna kerül helyzetbe, egyedül van a kapussal, de a bíró lest int, az FK kapitánya ennek ellenére rálövi, büntetése egy sárgalap. Vége az első játékrésznek: FK Csíkszereda – Sportul Chiscani 1:0.

fk csikszereda-chiscani vn 040

Szünet után agresszívebb az FK, a piros-feketék motiváltan jönnek ki az öltözőből és számos gólhelyzetet alakítanak ki. Előbb Ilyés Róbert lövése, majd Lőrincz Zsombor fejese megy mellé. A 60. Percben Majzik szögletből remekül adja be, de három FK játékos közül egyik sem találja el a labdát. Úgy tűnik Chiscani beszorul és hosszú perceken át, még a félpályán sem tud átjönni. A 66. Percben Csonka Bonifác fejese révén ismét veszélyeztet az FK, érik a gól, ez érezhető a levegőben. A 70. Percben Lőrincz Zsombor remekül adja át a labdát Bajkó Barnának, aki elfut a tizenhatos balszélén és a kifutó kapus felett a hálóba lövi a labdát: 2-0.

fk csikszereda-chiscani vn 043

A 75. Percben Majzik Adrián fut el a jobbszélen, távolról ereszt meg egy lövést, beadásnak tűnik, de a felső kapufán csattan! Öt perc múlva újabb érdekes helyzetnek vagyunk szemtanúi, Vizi Tamás baloldali beadására kifut az ellenfél kapusa, kissé azonban elszámolja magát és ráadásul megcsúszik, esésében éppen csak elcsípi a labdát. 84. Percben Tamás Nándor tör kapura, remek beadását azonban Lukács nagyon jó helyzetből, közelről a kapu mellé lövi. Négy perc múlva Țepeș Andrei  indul meg a pálya közepéről, szinte az alapvonalig vezette a labdát, onnan pedig a jó ütemben érkező Nagy Norbertnek passzolta, aki gyönyörűen kilövi a jobb felsőt: 3–0.

fk csikszereda-chiscani vn 055

Győzelmével az FK Csíkszereda továbbra is a második helyen áll, két pontra a Szászhermány mögött és a következő fordulóban (április 22-én),  a Galaci Metalosport otthonában vendégszerepelnek.

FK Csíkszereda - Sportul Chișcani 3:0

Gólszerzők: Bajkó Barna (21. és 70. perc, az elsőt büntetőből), Nagy Norbert (88.).

FK Csíkszereda: Nagy Barna – Vizi Tamás, Csonka Bonifác, Lőrincz József, Tamás Nándor, Lukács Zsombor, Savin Cătălin (Andrei Țepeș a 75. perctől), Csiszer Balázs (Nagy Norbert, 61.), Ilyés Róbert (Csürös Attila, 85.), Majzik Adrián (Székely Ervin, 90.), Bajkó Barna.

Lengyel Roland vezetőedző mérkőzés utáni nyilatkozata:

"A legfontosabb a győzelem megszerzése volt és azt gondolom, hogy kevés pillanatban volt veszélyben a három pont megszerzése, talán 1-0-ás vezetésnél volt egy-két pillanat. De, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, sajnos ebből keveset rúgtunk be. Három gól minimum volt a két csapat között, most lehet elégedetlenkedni, hogy miért nem volt 5-0 vagy 6-0, de én azt gondolom, hogy a megszerzett pontoknak lehet örülni és ezzel a győzelemmel remélhetőleg visszakerülünk a helyes útra. Szeretném megköszönni a szurkolóknak a biztatást és azt, hogy most is sokan állnak mellettünk, fantasztikus érzés hazai közönség előtt játszani!"

Bajkó Barna csapatkapitány, két gól szerzője:

"Megszoktuk, hogy a román bajnokságban sokat fetreng az ellenfél és húzzák az időt, ez történt most is a mérkőzés legelején. Szerencsére azonban hamar lőttünk egy gólt és úgy érzem onnantól kezdve mi diktáltuk a tempót. Mi uraltuk a játékot mindenféle szempontból, de be kell ismernünk, hogy egy szerényebb képességű csapatot sikerült legyőzni. A győzelem az megérdemelt, de több van bennünk és még sokat kell dolgoznunk azon, hogy visszakapjuk azt a formát amiben az ősszel voltunk. Köszönjük a szurkolóknak, hogy rendületlenül kijárnak a mérkőzeseinkre és mellettünk vannak."

A mérkőzés videó összefoglalóját ide kattintva nézhetik meg.