Ifiliga | Nagypénteki győzelem

Buza Balázs első félidőben szerzett találatával behúzta a Temesvári Politehnica elleni pénteki play-out meccset ifiligás együttesünk. A bánsági lila-fehérek kevés ellenállást fejtettek ki.

Télies körülmények között, csendes havazásban kezdődött el a találkozó. Az első félidőben javarészt mezőnyjátékot láthattunk a pályán, gólhelyzetet keveset jegyezhettünk fel. A szünet előtti percek azonban meghozták a hazai vezető találatot. Buza Balázs volt a kapu előtt jókor, jó helyen és közelről a hálóba pofozta a labdát (1–0). A pihenőig még feljegyezhettünk egy-egy lövést Buzától és Birtalan Tamástól, ám az eredmény nem változott. A vendégek vajmi keveset mutattak a labdarúgás szépségeiből, a labdát csupán pillanatokig tudták birtokolni a látogatók.

A második félidőre két változtatást eszközölt Ubrankovics Zoltán, Bujdosó Szilárdot Baga István Szabolcs, Sebestyén Botondot pedig Vajna Szabolcs váltotta. Baga azonnal gólhelyzetbe is került, jól lépett ki középen, ám a kapus az utolsó pillanatban felszedte előle a labdát. Az 50. percben Birtalan Tamás lövése suhant el a bal alsó sarok mellett, majd a vendégek egy labdaszerzést követően veszélyeztettek. A 66. percben megduplázhattuk volna az előnyt, Zöld Hunor fejese azonban mellészállt. A hajrá perceiben Buza, majd a frissen beállt Dobre Bogdan is lezárhatta volna a mérkőzést, ám nem tudták kihasználni lehetőségeiket.

Végül sikerült megőrizni az egygólos előnyt és a három pont megszerzésével helyet cseréltünk a bánságiakkal a tabellán és a negyedik helyre kapaszkodtunk fel az alsóház nyugati csoportjában.

Ifjúsági Liga, nyugati csoport, play-out, 8. forduló
FK Csíkszereda – Temesvári Politehnica 1–0 (1–0)

Csíkszereda, Márton Áron Gimnázium, műfű
Vezette: Turcanu Dragos, asszisztensek: Morariu Teofil, Samoilă Theodor (mindhárman: Karácsonkő)
Gólszerző: Buza Balázs (38.)
Sárga lap: Fazakas Henrik (55.), ill. Ardel Luca (73.), Balantescu Paul (90+2.)
FK Csíkszereda: Bartók Alpár – Zöld Hunor, Csedő Szilárd, Tamás Bence, Dencsák Kristóf, Péter Zsombor, Fazakas Henrik, Bujdosó Szilárd (Baga István Szabolcs, a szünetben), Sebestyén Botond (Vajna Szabolcs, a szünetben), Buza Balázs, Birtalan Tamás (Dobre Bogdan, 86.) Vezetőedző: Ubrankovics Zoltán
Temesvári Poli: Urdeș Alexandru – Manea Andrei (Ardel Luca, 71.), Balanescu Paul, Paleacu Patrik (Mihaescu Cosmin, 60.), Pop Albert, Popovici Narcis, Mladin Denis (Cizmasiu Luca, 81.), Brațu Bodgan, Ádám Erik, Ilie Alexandru (Balaci David, 60.) Vezetőedző: Brindescu Sorin