Izgalmas forduló volt

Izgalmas 8. fordulón vannak túl az FK Csíkszereda akadémiai csapatai, mely közül az U19 kiütéses győzelmet aratott Szászrégenben. Széchenyi Márton U18-as csapata, kapusbravúrokkal, de győzni tudott a Medgyesi Gaz Metan ellen és megbosszulta az idegenbeli vereséget. U17-es csapatunk késélen táncolt és a 94. percben rúgott góljával életben tartja feljutási esélyeit, akárcsak az U16-os csapatunk, amely a sírból hozta vissza a medgyesiek elleni találkozót és 2-0-ról állt fel!

16. csoport U19-es bajnokság:

Szászrégeni FC Liceul Tehnologic Lucian Blaga–FK Csíkszereda U19 0–9 (0–2)

Gólszerzők: Bara László és Bara Levente 3-3, Barta Norbert 2, Antal Barna.

FK Csíkszereda U19: Molnár - Tamás, Jakab, Márton, Pap, Solymosy, Zsombori, Simó, Antal, Bara Levente, Barta. Játszott még: Bara László, Dobos Oszkár.

Purguly Árpád vezetőedző nyilatkozata:

"Mikor megérkeztünk, láttam, hogy a pálya nagyon rossz minőségű és ettől tartottam egy kicsit, úgy éreztem nehéz dolgunk lesz. Nem is az eredmény, hanem a játékosaim testi épsége miatt. Az ellenfél nagyon durván és keményen játszott és miután az elején kihagytunk pár helyzetet, egyre bátrabbak lettek, utánunk rúgtak, ütöttek, elég furcsa mérkőzés volt. A 20. percben sajnos bekövetkezett az amitől tartottam, mert Pap Norbi lesérült, a lábfejében három csont is eltört. Ezúton is a csapat és jómagam is jobbulást kívánunk és várjuk vissza mihamarabb. Összességében úgy gondolom, hogy jól játszottunk, szervezettek voltunk és kicsit felülmúltuk önmagunkat. Megalkuvást nemtűrően építettük a támadásainkat, ha az első félidő 36. percéig nem is jártunk sikerrel, érezhetően csak idő kérdése volt, hogy mikor találunk be. A második félidőben jobban értékesítettük a helyzeteinket és 9-0 után is maradt még tartalék a csapatban. Mindenkit dicséret illet, nemcsak az eredmény hanem a játék képe alapján is!"

21764726_527121137636509_2085956640421358084_n

17. csoport U19-es bajnokság:

FK Csíkszereda U18–Medgyesi Gaz Metan 2–0 (1–0)

Gólszerzők: Bedő László és Balázs Ferenc.

FK Csíkszereda U18: Rigmányi, Marucza, Kelemen, Bratu, Bakó, Varga, Szabó, Tankó, Szőcs, Bedő, Méhes. Beállt: Borbély, Palistan, Miklós, Gedő, Balázs.

Széchenyi Márton vezetőedző nyilatkozata:

"Egy átlagon felüli kapusteljesítménnyel és példaértékű hozzáállással sikerült revansot venni a medgyesi csapaton. Nem volt hibátlan a játékunk, de a szívünk ezúttal átsegített a nehézségeken. Volt néhány szituáció amiből szerencsésen jöttünk ki, de a fiúk rengeteget tettek azért, hogy Fortuna mellénk álljon. Értékes győzelmet arattunk, amiből mindenki kivette a részét. Külön köszönöm Incze Tibor kapusedző kapus bemelegítését!"

Gólösszefoglalóért kattintson ide.

21952639_10210407629647150_230960921_o 16. csoport U17-es bajnokság: Szászrégeni FC Liceul Tehnologic Lucian Blaga–FK Csíkszereda U17 0–1 (0–0) Gólszerző: Simó Csongor. Kiállítva: Kővári.

FK Csíkszereda U17: Gyenge, Esztolyka, Purguly, Csala, Szabó, Incze, Máthis, Simó, Kányádi, Partene, Suciu. Játszott még: Kővári, Kurkó, Rácz.

Vég Csongor vezetőedző nyilatkozata:

"Eső áztatta rossz minőségű pályán játszottunk. Le a kalappal a fiúk előtt, hogy ilyen nehéz körülmények között is betartották a játékstílusunk alapelveit. Nagyon nehéz meccs volt és a rossz talaj a hazai csapat játékát segítette, akik kontra játékra rendezkedtek be. Ennek ellenére nagyon sok helyzetet tudtunk kialakítani, de ezeket rendre el is puskáztuk. Szerintem nem volt olyan négyzetcentimétere a hazai kapufáknak, amit ne találtunk volna el. Az utolsó percben sikerült egy ilyen kapufáról kipattanó labdát a hálóba bombáznia Simó Csongornak. Gazdagodtunk három ponttal és az edzők jó pár ősz hajszállal."

TNK_2830_m 17. csoport U17-es bajnokság: FK Csíkszereda U16–Medgyesi Gaz Metan 2–2 (0–0) Gólszerzők: Botorok János és Csala Róbert.

FK Csíkszereda U16: Albert - Balázs, Tóth, Vita, Lázár, Szondi, Csala, Casiadi, Corbu, Vârtosu, Botorok. Játszott még: Köllő, Gyerő, Bakó.

21985820_10210407629727152_1973117040_o

Dusinszki Zoltán vezetőedző nyilatkozata:

"Egy szervezetten védekező csapattal játszottunk, akik ellentámadásokból lendültek támadásba. Tudtuk, hogy van egy nagyon jó középcsatárjuk, ezt meg is beszéltük, hogy kell védekezni. Sajnos, hogy az esetek többségében mindig megtudta tartani a labdát, viszont, ha az elején abból a 4-5 ziccerből gólt szerzünk, akkor nem lett volna ilyen nehéz ez a mérkőzés. Az ellenfél két ellentámadást értékesített, innentől kezdve gratulálok a csapatnak, mert nem omlott össze, feltudott állni és én azt mondom, hogy az utolsó 20 perc mutatta meg azt, hogy az elmúlt két fordulóban nyújtott gyenge teljesítmény után egy mély gödörből próbálunk kimászni. Én remélem, hogy jövőhéten már egy biztatóbb, pontosabb játékkal sikerül győzni Brassóban."